B2B’de Bounce Rate Hakkında Bilinmesi Gerekenler
8 Nisan 2021
B2B’de Özel Günler İçin Müşteri Memnuniyetinin Önemi
10 Nisan 2021

B2B’de Özel Günler İçin Pazaryeri Entegrasyonu

B2B’de Özel Günler İçin Pazaryeri Entegrasyonu

B2B firmaları için normal günlerde olduğu gibi özel günlerde de satışları arttırmak oldukça önemlidir. Özellikle özel günlerde pazaryerlerinin müşteri hacminin yüksek olması ve bu dönemlerde pazaryeri firmaları tarafından destekleme yapılması, B2B firmalarının satışlarında artış yaşanmasına olanak sağlamaktadır. Bununla birlikte marka bilinirliğini de arttırmaktadır. Biz de bu rehberimizde Yılbaşı, Sevgililer Günü, Anneler Günü, Ramazan ve Kurban Bayramı gibi özel günlerde pazaryerleri ile entegreli bir şekilde çalışmak gerektiği hakkında bilgiler vereceğiz. Sizler de rehberimizden yararlanarak detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Pazaryeri Entegrasyonunun B2B Firmalarına Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

Ülkemizde oldukça sık kullanılan pazaryeri entegrasyonu firmalara pek çok avantaj sağlamaktadır. Bu avantajlar:

  • B2B firmaları pazaryeri entegrasyonu ile ürün ve varyantlı ürün seçeneklerini hızlı bir şekilde pazaryerlerine yükleyebilme imkanı bulabilmekte ve fiyat çalışması yaparak ürünleri tüm pazaryerlerinde bulunan mağazalara kolayca ulaştırabilmektedir.
  • Pazaryeri entegrasyonları sayesinde satıcılar tüm sipariş süreçlerini ve ürünlerinin kargo takibini yapabilmektedir.
  • Pazaryerinde satış yapan firmalar kolaylıkla stok takibi yapabilmektedir. Böylelikle gerekli durumlarda stoklar güncellenebilmektedir.
  • Pazaryeri entegrasyonu ile B2B firmalarının tüm pazaryerleri platformlarındaki satışlarını tek bir panel üzerinden takip edilebilmektedir.
  • Pazaryeri entegrasyonları içerisinde fatura özelliği bulunmaktadır. Böylelikle satışı yapılan ürünler için fatura şablonu oluşturarak hızlı bir şekilde fatura kesilebilmektedir.

Özel Günlerde Pazaryerleri ile Nasıl Entegre Çalışılır?

Pazaryerlerinde düzenlenen kampanyalara katılım sağlayın

Çeşitli özel günlerde pazaryerlerinde satışları arttırmaya yönelik pek ok kampanya düzenlenmektedir. Bu kampanyalarda;

  • Ürün öne çıkarma
  • Reklam ve komisyon desteği
  • Kargo süresi uzatma
  • İndirim kuponları ve hediye çekleri tanımlama

Gibi destekler vermektedir. B2B firmaları özel günler için düzenlenen bu kampanyalara katılarak ürün ve hizmetlerini daha geniş bir kitleye ulaştırmakta ve ürün satışı gerçekleştirmektedir. Sizler de özel günlerde pazaryerlerinde mağazanızı oluşturup pazaryerlerinin satıcılara sağladığı desteklerden yararlanarak satışlarınızı düşük komisyon oranlarıyla arttırabilirsiniz.

Tek Bir Panel Üzerinden Sipariş Yönetimini Gerçekleştirin

Özel günlerde B2B firmaları büyük bir yoğunluk yaşamaktadır. Bu nedenle sipariş takibi ve stok kontrolü yapamama, kargoları geciktirme ve ürünleri temin edememe gibi problemlerle karşı karşıya kalmaktadır. Bu durumda pazaryeri ile entegre çalışmak en doğru yaklaşımdır.

B2B Pazaryeri entegrasyonu firmalara tüm pazaryerleri platformlarındaki satışlarını tek bir panel üzerinden takip edilebilme hizmeti sunmaktadır. Böylelikle pazaryerleri ile entegre çalışan B2B firmalarının sipariş takibi yapabilmesi kolaylaşmaktadır. Sizler de pazaryeri entegrasyonundan yararlanarak tek bir panel üzerinden sipariş yönetiminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Pazaryeri entegrasyonunun içerisinde bulunan otomatik fatura kesme özelliği ile de fatura şablonlarını kullanabilirsiniz. Böylelikle satışı gerçekleştirilen ürünlerin faturalarını hızlı bir şekilde kesebilirsiniz. Bunun yanı sıra da uzun fatura işlemleriyle uğraşmak yerine zamandan tasarruf edebilirsiniz.

Stok durumunuzu kontrol edin

Yılbaşı, Sevgilileri Günü, Anneler ve Babalar Günü gibi pek çok önemli gün ve haftalarda pazaryerleri ile entegre çalışmak hem stok durumunu takip edebilmek hem de satış arttırma stratejileri geliştirmek için oldukça önemlidir. Çeşitli pazaryerlerinde satış yapan satıcılar stoğu bulunmayan ürünlerin satışını gerçekleştirdiğinde ve bu ürünü zamanında temin edemediğinde belirli bir ceza ödemektedir. Bu ceza ile karşı karşıya kalmak istemeyen firmaların da ürün satışı yaparken pazaryeri ile entegre çalışması gereklidir. Böylelikle kolay bir şekilde stok durumunu kontrol edebilmektedir.

Ürün termini sürecini takip etmeye özen gösterin

Özel günlerde B2B sisteminde, firmaların satışlarını arttırmaya yönelik pek çok çalışmalar yapılmaktadır. Fakat satışlarını arttırırken de satışları takip edememe ve zamanında ürünü kargoya verememe gibi bazı aksiliklerle karşı karşıya kalabilmektedir. Bu gibi durumlarda gecikme cezası alabilmektedir.

Ülkemizde bulunan tüm pazaryerlerinde müşteri memnuniyeti ön planda tutulmaktadır. Bu nedenle tüm platformlarda yaptırım uygulanmaktadır. Siz de bu tür yaptırımlarla karşı karşıya kalmak istemiyorsanız özel günlerde pazaryerleri ile entegre bir şekilde çalışabilirsiniz. Bu sayede daha kolay bir şekilde termin süresini takip edebilirsiniz.