İnternet Üzerinden Satış Yapmaya Yardımcı Olan Teknikler nelerdir
İnternet Üzerinden Satış Yapmaya Yardımcı Olan Teknikler Nelerdir?
26 Temmuz 2023
B2B-Alanında-En-Çok-Tercih-Edilen-ve-En-İyi-SEO-Analiz-Siteleri-Araçları-Nelerdir
B2B Alanında En Çok Tercih Edilen ve En İyi SEO Analiz Siteleri Araçları Nelerdir?
28 Temmuz 2023

B2B Alanında Trendyol Ödeme Yöntemleri Hakkında Bilinmesi Gereken Unsurlar

B2B Alanında Trendyol Ödeme Yöntemleri Hakkında Bilinmesi Gereken Unsurlar

Türkiye’nin en büyük e-ticaret alanlarından biri olarak bilinen Trendyol’un merkezi İstanbul’da yer almaktadır. Günümüz koşullarında Trendyol, çevrimiçi alışverişte sıkça tercih edilen bir B2B e-ticaret alanı da olmasından dolayı, güvenli, hızlı ve kolay ödeme seçenekleri oldukça önem taşımaktadır.B2B alanında e-ticaret, işletmeler arasında ve çoklu olarak gerçekleştirilmekte olduğundan ödeme yöntemleri oldukça önemlidir.

B2B Alanında Trendyol Ödeme Seçenekleri Hangileridir?

B2B alanında da Trendyol’da ödeme yöntemlerinde oldukça çeşitli seçeneklere yer verilmektedir. Trendyol’un kendi bünyesinde geliştirmiş olduğu Trendyol Cüzdanım özellikle son zamanlarda oldukça fazla tercih edilmekte olan bir ödeme yöntemi olarak bilinmektedir. Ayrıca banka kartı ile ödeme, kredi kartı ile ödeme gibi ödeme seçenekleri de tercih edilmekte olan ödeme seçeneklerindendir.

Trendyol Cüzdanım Ne İşe Yaramaktadır?

Trendyol tarafından geliştirilmiş olan Trendyol Cüzdanım, tüketicilere güvenli ve hızlı bir biçimde sunulan ödeme yöntemi olarak bilinmektedir. Banka kartı ya da kredi kartından belirli tutarlarda para yüklenerek alışveriş yapılabilmesini sağlamakta olan yeni ödeme araçlarından biridir. Aynı zamanda Trendyol cüzdanın avantajları da bulunmaktadır. Her defasında kart bilgilerinin girişinin yapılmasına gerek olmadan cüzdandaki paranın harcanarak alışveriş yapılmasına karşılık bazı fırsatların elde edilebilmesi mümkün olmaktadır.

İlginizi Çekebilir: B2B E-ticarette Google Reklamlarında Bütçe En İyi Şekilde Nasıl Kullanılır?

Trendyol Cüzdanım Nasıl Kullanılır?

Hesabım bölümünden Trendyol Cüzdanım sayfasına tıklanarak cep telefonu numarasının yazılması gerekmektedir. Telefona gelecek tek kullanımlık onay kodunun ilgili alana girilerek onayla butonuna tıklandıktan sonra aktivasyon tamamlanabilmektedir. Aktivasyon işleminin ardından Hesabım bölümünden Trendyol Cüzdanım sayfasından, kart bilgileri ve yüklemek istenilen tutar seçilerek, cep telefonuna gelen onay SMS’i ile beraber Cüzdanım hesabına bakiye yüklenebilmektedir. Bakiye yüklendikten sonra alışveriş yapmaya başlanabilmektedir. Alışveriş yapılabilmesi için en az alışveriş tutarı kadar bakiyenin bulunması gerekmektedir.

Ayrıca Trendyol Cüzdanım uygulaması alışveriş sırasında belirtilen ödeme yöntemlerinden birisi olarak seçilip bakiye yüklenebilir ve ödeme yöntemi olarak Trendyol Cüzdanım tercih edilebilmektedir. Son derece güvenli bir ödeme yöntemidir. Cep telefonuna gönderilen onay koduyla bakiye yüklenebilmektedir.

Trendyol cüzdanım yöntemiyle yapılmış olan alışverişler sonrasında iade işlemlerinde para iadesi Trendyol cüzdanım’a yapılabilmekte olup, ödeme Trendyol cüzdanım ile yapılmamış bile olsa bu seçeneklere arasında sunularak kabul edilmesi durumunda para iadesi Trndyol cüzdanıma aktarılabilmektedir. Cüzdanla oluşturulan siparişlerin geri ödemeleri en geç 10 dakikada Trendyol cüzdanım hesabına yatırılmaktadır.

Trendyol Cüzdanım Hesabına Ne Kadar Yükleme Yapılabilir?

Trendyol cüzdanım hesabına kart kaydetmeden en fazla 1250 TL yükleme yapılabilmektedir. Kimlik doğrulama işlemi ile para yükleyebilme limiti 10 bin TL’ye yükseltilebilmektedir.

Trendyol Kredi Kartı ile Ödeme Yöntemi

B2B alanında Trendyol, çevrimiçi alışverişlerde en fazla tercih edilmekte olan pazaryerlerindendir. B2B alanında çevrimiçi alışverişlerde ise en çok tercih edilmekte olan ödeme şekli ise kredi kartı ile ödeme yöntemidir. Trendyol’da kredi kartı ile ödemeler güvenli ve hızlı bir biçimde gerçekleştirilmektedir. Eğer kart bilgileri kayıtlı değilse ödeme aşamasında kart bilgilerinin girilmesi gerekmektedir. Kart üzerinde yazılan isim, kart numarası ve CVV kodu bilgileri istenmektedir.

Trendyol 3D Secure ödeme işlemi gerçekleştirildiğinde telefona gönderilen onay kodu ile alışveriş tamamlanabilmektedir. Kredi kartıyla ödeme seçenekleri arasında taksitlendirme seçeneklerine de yer verilmektedir. Trendyol taksit seçeneklerine bakılacak olursa 12 aya varan taksit seçeneklerinin bulunduğu görülmektedir.

İlginizi Çekebilir: B2B E-ticarette Veri Odaklı Pazarlama Hakkında Bilinmesi Gereken Unsurlar

Trendyol Banka Kartı ile Ödeme Yöntemi

B2B alanında Trendyol’da,  Trendyol cüzdanım ve kredi kartı ödeme yöntemlerinin yanı sıra banka kartı ile de ödeme seçeneği mevcuttur. Banka kartıyla ödeme yönteminde taksitlendirme seçeneği bulunmamakta ancak neredeyse bütün banka kartlarıyla alışveriş yapıma imkânı bulunmaktadır.

Trendyol Kapıda Ödeme Yöntemi

B2B alanında Trendyol’da pek çok ödeme yöntemi yer almasına rağmen kapıda ödeme yöntemi mevcut değildir. Teslimat sırasında oluşabilecek sorunlardan dolayı kapıda ödeme sistemine yer verilmemektedir.

Trendyol’dan alışveriş yaparak ödeme aşamasına geçmiş olan işletmeler istedikleri ödeme yöntemlerinden birini seçerek ödemelerini gerçekleştirebilmektedir.