b2b doğru bilinen yanlışlar
B2B Yaparken Doğru Bilinen Yanlışlar
4 Haziran 2020
pandemi b2b
Pandemi Sürecinde B2B Kullanımı
7 Haziran 2020

B2B’de Bütçe Yönetimi

b2b bütçe yönetimi

b2b bütçe yönetimi

Düşük Bütçeyle Gelen Başarı

Ticaret sektöründe en kolay dönüt alacağınız bir sektör olan  e-ticaret  bünyesine her geçen gün  yeni girişimciler almaktadır. Özellikle bütçe konusunda düşük olan firmalar ya da bireysel girişimciler için en doğru adres olmuştur. Bir alternatif dünyası olan sanal pazarlar ticareti öğrenmek açısından da oldukça yarar sağlayan bir platformdur. Çoğu kişinin internetten satış yapmak istemesinin ana nedenlerinden biri de düşük bütçe imkanı sağlamasıdır. Aynı zamanda doğru taktik ve yöntemler ile başarıyı yakalamasıdır. Günümüzde ilerleyen teknolojiye ayak uydurmak ve çağın gerisinde kalmamak gerekmektedir. Teknoloji ile ticaretin ortak bir çalışması olan e-ticaret aynı zamanda düşük bütçe ile iş kurmanın imkanını tanımaktadır. Sanal pazar yerleri bu fırsatı değerlendirmek için doğru adrestir. Fiziki iş yerlerine göre sanal pazarların satış maliyeti daha düşüktür. Tabi ki bu maliyet yapacağınız işin tanımına ya da büyüklüğüne göre değişmektedir. Kişi burada kendi işini kurup bir şirket de yönetebilir ya da ek gelir kapısı olarak da değerlendirebilir. Alternatif bir iş olarak gelir kaynağı olma nedeni birçok vatandaşı da bu sektöre yönlendirmiştir. Yalnız unutulmaması gereken önemli noktalardan biri de bu sektörün vergiye tabii olduğudur. Aksi bir davranış olursa kolluk kuvvetler ile vergi kaçakçılığı hususunda sıkıntı yaşamanız oldukça muhtemel. Amacınız kendi şirketinizi kurup marka olmak ise mutlaka bazı noktalara dikkat etmeniz gerekmektedir. Eğer bütçeniz sınırlı ise aynı zamanda ticareti sanal ortamda öğrenmek niyetinde iseniz e-ticaret kapsamında sanal marketlerde satış yapabilirsiniz.

İşte az bir bütçe ile kazanmanın yol ve yöntemlerini sizle için sıraladık.

Tedarikçi firma ile anlaşma yapıp aracı olun

B2B yazılımı ile satış yapmak isteyen, kendine alternatif iş arayanlar için bulunmaz bir fırsattır e – ticaret. Sermayeniz sınırlı ise stok yapmadan satış sağlayabilirsiniz. Bunun için de tedarikçilerle anlaşıp onların ürünlerini satabilirsiniz. Böylece sizler birer aracı konumunda olursunuz. Ama burada bilmeniz gereken en önemli unsur ise birden fazla tedarikçi ile anlaşma sağlamak olacaktır. Kendi sitenizde yayınladığınız ürünün tedarikçinizin elinde bulunamazsa zor duruma düşme olasılığınız oldukça yüksektir. Bu bakımından birden fazla tedarikçiye ihtiyacınız vardır. Bu uygulamaya aynı zamanda stoksuz pazarlama denir. Kendinizin herhangi bir ürünün stoğunu yapmadan hazır stok yapan bir firmanın ürününü gönderebilirsiniz ve sadece satışından sorumlu olarak maliyet açısından önemli bir kolaylık sağlayabilirsiniz.

E pazar platformda satış yapmak

E-pazarlar satış yapmak için yine maliyetin uyguna geldiği bir sistemdir. Burada ister kendi şirketiniz ile satış yapabilirsiniz isterseniz de direkt kendi ürünlerinizi satabilirsiniz. Ama bu sanal pazarlarda rakiplerin fazla oluşu sizin için mücadeleci bir ortamı hazırlamış olmaktadır. Kendi ürününüzü ortaya çıkarmanız gerekmektedir. Tüketicinin dikkatini çekip yönlendirmeyi kendi sitenize yapmanız gerekmektedir. Aynı zamanda her satışınızdan kesilecek olan bir komisyon olduğunu da unutmamak gerekir.

E-ticaret sitesinden sanal pazarlarda satışı sağlamak

yedek parça b2b sistemi yeni girişimcilere ticaret paketleriyle büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Kendi siteniz üzerinden ürünlerinizin satışını yapabilirsiniz. Bu sayede az bir maliyet ile markalaşma sürecine girebilirsiniz. Üstelik fiyatlandırma veya ürün satış noktalarında daha özgür davranabilirsiniz. E-ticaret sisteminin altyapısı sizlere güvenli bir ortam vaad etmektedir. İnternetten satış tecrübeniz yoksa ya da güvenlik konusunda sıkıntılar yaşıyorsanız bir e-ticaret paketi alabilirsiniz. Bu sayede daha fazla masraftan kurtulmuş olursunuz. Aynı zamanda tüm sorunlarınıza çözüm üretebilecekler sistem ile karşılaşmış olursunuz. Bu online mağazalar işinizi büyütmek için ve kazancınızı ikiye katlamak için ortam hazırlamaktadır. Süreç yönetimini ve ticaret için teknik ve yöntemleri iyi uygulamak sonunda başarıyı getirecektir.

Tüm bunlar doğrultusunda az maliyet ile internetten ürün satışına yukarıda verilen alternatifleri uygulayabilirsiniz. Ama tecrübesizseniz bu sektörde sermayeniz kısıtlı ise ve teknik bilginiz sizi yarı yolda bırakacak derecedeyse en mantıklısı bir e – ticaret paketi almanız olacaktır. Bu sayede hazır altyapılar ve kolay satış ile sizler de sanal pazarlarda satış yapabilirsiniz.