b2b ile markalaşma
B2B Sistemi ile Markalaşma Süreci
11 Haziran 2020
b2b ile sosyal medya kılavuzu
B2B Müşterileri için Güncel Sosyal Medya Kılavuzu
13 Haziran 2020

B2B Yazılımı ile Satış Arttırma Stratejileri

b2b destek hizmeti

b2b destek hizmeti

B2B Satış Oranlarını Arttırıcı Stratejiler

B2B yazılımı ile başarılı olmanın pek çok yolu vardır ama doğru strateji en önemlisidir.  Harika bir e-ticaret siteniz olabilir ancak iyi bir strateji belirleyip geniş kitlelere sesinizi duyurmadıktan sonra sitenizin ne olduğu önemli değildir. Bizlerde en iyi pazarlama stratejilerini bir araya getirerek sizlere sunmak istedik.  Pazarlama stratejilerinizi geliştirirseniz satışlarınız da artacağını unutmayınız.

Upselling Yöntemi Nedir?

Bu yönteme çapraz satış yöntemi de denilmektedir. Bu yöntemle sattığınız ürünün hemen yanında benzer ürünlerin yer almasını sağlarsınız. Ancak bu benzer ürünler daha kaliteli ve bir üst modeli gösterecek nitelikte olursa daha etkili sonuçlar almanızı sağlayacaktır.

İnstagram Kullanıyor Musunuz?

Sosyal Medya’da aktif olabilmeniz satış oranlarınızın artmasında çok etkilidir. Özellikle milyonlarca insanın her gün girdiği instagram uygulaması, e-ticaretin kalbi niteliğindedir. İnstagram üzerinden potansiyel müşterilerinize yönelerek onların istek ve şikayetlerini dikkate alabilirsiniz. Bu sayede müşterilerle birebir bağ kurarak onlara güven vermiş olursunuz. Ayrıca İnstagram canlı yayınında ürünlerinizi canlı canlı gösterebilir ve nasıl kargolandıklarına dair ipuçları da verebilirsiniz. Ürünlerle birebir etkileşim müşteri memnuniyeti almanızı sağlayacaktır.

Üyelerle İletişim Kuruyor Musunuz?

Sitenizden alışveriş yapan ve ziyaretçi olarak dolaşan müşterilerinizle mutlaka irtibat kurmaya çalışın. Onlara e-mail göndermeniz pazarlamacılık açısından büyük faydalar sağlayacaktır. Gönderdiğiniz e-mailler ziyaretçi sayılarınızın artmasını sağlar ve bu sayede satışlarınız da artmış olur. E-mail ile müşterilerinize direkt olarak ulaşmış olursunuz ve onlara kampanyalarınızı bildirebilirsiniz. Kampanyalarınız yanında ürün bilgilerinizi de müşterilerinize anlık olarak aktarabilirsiniz. Bu sayede fırsatlardan haberdar olan müşteriler ihtiyaçlarını ertelemek zorunda kalmaz. Bu noktada e-ticaret sitenizin iyi planlanmış bir e-mail stratejisi bulunmalıdır. Araştırma sonuçlarına göre müşterilerin yüzde yetmiş oranındaki kısmı fırsatlardan haberdar olmayı istiyor. Sizlerde bu potansiyel müşterilerinize ulaşabilirsiniz.

Ürün Yorumlarına Dikkat Ediyor Musunuz?

Müşterin büyük bir kısmı ürünlerin altına yapılan yorumları inceler. Müşteriler alacağı varsa da olumsuz yorumlar sebebiyle bir ürünü almaktan vazgeçebilir. Bu yüzden yorumlara değer verip olumsuz yorum yapan müşterilerinizle ilgilenebilirsiniz ve sıkıntılarını çözme yoluna gidebilirsiniz. Aynı zamanda ürününüzün altındaki yorumlar olumluysa bu müşterilerin o ürüne daha fazla güven duymasını sağlar.  Sitenizin SEO çalışmalarında hangi ürüne odaklanıyorsanız o ürün için yapılan yorumlara yer vermeye özen gösterin. Müşteriler arama motoruna ürün hakkındaki yorumları yazabilir ve bu anlamda öne çıkmanız sağlanabilir.

Ürünlerde Özgünlük

Satacağınız ürünün altında detaylı bir bilgilendirme olması müşterilerinize güven veren diğer bir unsurdur. Aynı zamanda özgün bir çalışma olması da rakiplerinize fark atmanızı sağlayacaktır. Tüketiciler bir ürünü satın almak istediklerinde o ürünle alakalı mutlaka özellikler kısmına bakar. Ürünün ne işe yaradığı, içeriği, kullanımı gibi alanlar satın almak isteyen müşterilerinize ışık tutar. Özgün içerikli yazılarınız da arama motorlarında öne çıkmanızı sağlayacaktır. Her alanda özgün ve biricik olmaya özen gösterin.

Affiliate Marketting Nedir?

Satış ortaklığı manasına gelen Affiliate Marketting, birçok kişi tarafından ilgiyle takip ediliyor.  Satış ortaklığının kuşkusuz en büyük faydası bütçenizin iyi yönetilmesidir. Bu sistemde sizin ürünlerinizi farklı web siteleri tanıtır ve sizin sitenize müşteri trafiği artar. Tabi bu kendi sitelerinde sizin sitenizi yayınlayacak olan kişiler bu iş için bir miktar para talep edebilirler. Bu yüzden onlara belli bir miktar kar payı vermeniz gerekecektir. Böylece satış ortaklığından gelir ortaklığına doğru bir yolculuk başlamış olur. Zaten Affiliate Marketing, satış ortaklığı veya gelir ortaklığı manasına gelmektedir. Sitenize gelen ziyaretçiler herhangi bir alışveriş yapmadıysa siz de bir ödeme yapmak zorunda kalmazsınız. Sitenize gelen kişiler bir şey almasa da reklamlarınızın tıklanma oranını arttırmış olur. Siz satış yaptıkça gelir ortağınıza para ödemek zorunda kalırsınız ancak satış yapmadığınız durumda herhangi bir ödeme zorunluluğunuz bulunmaz. Son derece faydalı ve adil bir dijital pazarlama yöntemidir de diyebiliriz.  Sizler de e-ticaret sitenizde satış ortaklığı sistemini kullanabilirsiniz.