B2B Firmaları İçin Youtube Reklamcılığı Hakkında Merak Edilenler
29 Aralık 2021
B2B ile Çevrimiçi Satış Yapmak Hakkında Her Şey
31 Aralık 2021

Profesyonel Bir Instagram Hikayesi İçin B2B Firmalarının Kullanması Gereken Tasarım Araçları

Profesyonel Bir Instagram Hikayesi İçin B2B Firmalarının Kullanması Gereken Tasarım Araçları

Instagram hikayesi, kullanıcıların 15 saniyelik paylaşımlar yapabildiği ve paylaşımlarına anket, soru sorma, gif ve müzik gibi özelikler ekleyebildiği bir Instagram özelliğidir. Bu özellik, pek çok kişi veya firma tarafından kullanılmaktadır. Kişisel amaçlı kullanan kullanıcılar günlük rutinlerini paylaşırken, ticari amaçlı kullanan firmalar ise ürün ve hizmetlerini kullanıcıların karşısına çıkarmaktadır. Özellikle B2B firmaları Instagram hikayeleri sayesinde web sitelerine ziyaretçi çekebilmekte ve satışlarını arttırabilmektedir. Fakat bu noktada B2B firmalarının Instagram hikayelerini profesyonel bir şekilde tasarlaması gereklidir. Biz de bu yazımızda profesyonel bir Instagram hikayesi için B2B firmalarının kullanması gereken tasarım araçlarından bahsedeceğiz.

Instagram Hikayelerinin B2B Firmalarına Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

Instagram hikaye özelliği, B2B firmaları için oldukça önemlidir. Çünkü Instagram’da hikaye paylaşımı yapan B2B firmaları pek çok avantaja sahip olmaktadır. Bu avantajlar şunlardır:

 •  B2B firmaları Instagram hikayeleri sayesinde sosyal medya hesaplarının içeriklerini çeşitlendirebilmektedir.
 • B2B firmaları web sitelerini Instagram ile entegre edebilmektedir. Bu sayede de ürün ve hizmetlerini paylaşabilmektedir.
 • Instagram hikayenin kullanıcılara sunduğu anket, gif, bana soru sor ve müzik gibi özelliklerden yararlanmaya olanak sağlamaktadır.
 • Web sitelerine ziyaretçi çekebilmektedir.
 • Hem marka bilinirliğini hem de satışlarını arttırabilmektedir.
 • Daha geniş bir kitleye ulaşılabilmektedir.

Sizler de bu tür avantajlardan yararlanmak istiyorsanız profesyonel tasarım araçlarını kullanarak Instagram hikaye özelliğini daha etkili bir şekilde kullanabilirsiniz. Böylelikle amaçlarınıza ulaşabilirsiniz.

B2B Firmaları İçin Instagram Hikaye Tasarım Araçları Nelerdir?

Adobe Photoshop Light Room

Adobe Photoshop Light Room, popüler Instagram hikaye tasarım araçlarından biridir. Bu tasarım aracı, Microsoft Windows ve Mac OS işletim sistemlerine sahip cihazlarda kullanılmaktadır. B2B firmaları Adobe Photoshop Light Room ile video, baskı ve web içerikleri oluşturabilmektedir. Tasarım aracının içerisinde yer alan Instagram hikaye şablonları ve Instagram gönderi şablonları ile kolay bir şekilde hikaye tasarlayabilmektedir. Diğer photoshop araçlarına göre daha kolay bir kullanım sunmaktadır. Sizler de e-ticaret firmanız için profesyonel bir Instagram hikayesi tasarlamak istiyorsanız Adobe Photoshop Light Room tasarım aracından yararlanabilirsiniz. Böylelikle hedef kitlenin ilgisini çekebilir, marka bilinirliğinizi ve satışlarınızı büyük ölçüde arttırabilirsiniz.

Canva

Popüler Instagram hikaye tasarım araçlarından biri olan Canva, 2013 yılında Melanie Perkins, Cameron Adams ve Cliff Obrecht tarafından Avustralya’da geliştirilmiştir. Hem ücretsiz hem de ücretli şekilde kullanılabilen Canva ile sosyal medya tasarımından hikaye tasarımına, sunumdan logoya kadar pek çok tasarım yapılabilmektedir. Canva’da Instagram hikayesi tasarlamak isteyen B2B firmaları;

 • Canva hikaye şablonları
 • Metin
 • Ses
 • Fotoğraf ve video
 • Grafik, çerçeve ve emoji gibi bileşenler

Gibi Canva özelliklerinden yararlanarak profesyonel bir Instagram hikayesi ortaya koyabilmektedir. Sizler de Canva’dan yararlanabilir ve hayal ettiğiniz gibi bir Instagram hikayesi ortaya koyabilirsiniz. Böylelikle hedef kitlenin ilgisini çekebilir ve onları ürünlerinize yönlendirebilirsiniz.

Unfold

300’den fazla ödüle sahip bir hikaye tasarım aracı olan Unfold, profesyonel bir Instagram hikaye tasarımı ortaya koymak isteyen B2B firmalarının en çok tercih ettiği tasarım araçlarından biridir. Bu tasarım aracının içerisinde yüzlerce şablon bulunan stil ve yazı tipleri bulunmaktadır. Buna ek olarak da efekt, doku, çıkartma ve arka plan gibi pek çok seçenek mevcuttur. Unfold, hem ücretsiz hem de ücretli şekilde kullanılabilmektedir. Fakat ücreti sürümünü kullanan B2B firmaları daha fazla özelliğe sahip olarak hikayelerini daha da geliştirebilmektedir. Sizler de Unfold kullanarak hikayelerinizi profesyonel bir şekilde tasarlayabilirsiniz.

Artory – Hikaye Yapımcısı

Google Play ve App Store’da yer alan tasarım araçlarından biri olan Artory, hikaye yapımcısı adı ile uygulama marketine yüklenmiştir. Bu tasarım aracını kullanan B2B firmaları, profesyonel bir şekilde Instagram story tasarımı yapabilmektedir. Yılbaşı, Sevgililer Günü, Halloween gibi öze günlerde hikaye şablonları yaratılmaktadır. Böylelikle özel günlerde hikaye tasarımı yapabilmeyi kolaylaştırmaktadır. Sizler de Artory tasarım aracından yararlanarak tasarım aracının içerisinde yer alan şablonlarla profesyonel tasarımlar yaratabilirsiniz.