B2B-Alanında-E--Ticaret-Yapılırken-Polonya’ya-Kargo-Gönderimi-Ne-Şekilde-Yapılır
B2B Alanında E- Ticaret Yapılırken Polonya’ya Kargo Gönderimi Ne Şekilde Yapılır?
26 Ekim 2022
Dubai'de Nasıl Şirket Kurulur
B2B Alanında Ticaret Yapmak İçin Dubai’de Nasıl Şirket Kurulabilir?
28 Ekim 2022

B2B Alanında Linkedin Algoritması Nasıl Çalışmaktadır?

B2B Alanında Linkedin Algoritması Nasıl Çalışmaktadır?

Linkedin, sosyal ağlar arsında profesyonel anlamda en üst sırlara yerleştirilmiş bir platform olarak bilinir. Doğru işi bulabilmede aktif şekilde kullanılmakta olup, mesleki ilişkileri güçlendirmek ve profesyonel iş ilişkilerini kurmak için oldukça etkilidir. Linkedin profili eksiksiz bir şekilde hazırlanabildiğinde, ilgili kullanıcılar ile etkileşime girebilmek mümkündür.  Ayrıca Linkedin mesleki gruplar oluşturmak, fotoğraf ve videolar göndermek, makaleler yazmak, gruplara katılabilmek için de kullanılır.

B2B pazarlama yönteminde bilinen en güçlü araçlardan biri Linkedin kullanımıdır. Yapılan araştırmalar, B2B alanında Linkedin’in diğer sosyal medya alanlarına göre oldukça etkili bir ağ olduğunu ve çok daha fazla müşteriyi B2B satış kanallarına yönlendirmekte olduğunu göstermektedir. B2B alanında pazarlama yapmayı tercih eden kişiler Linkedin işletme sayfalarını optimize ederek karar vericilere daha kolay şekilde ulaşabilmekte ve B2B işletmeleri için etkili sosyal medya stratejileri üretebilmektedir. B2B alanında pazarlama yapan bir işletmeye sahip kişiler Linkedin’i bir pazarlama kanalı olarak kullanmak istediğinde takip etmeleri gerekli olan bazı ipuçları yer almaktadır.

Linkedin Nasıl Kullanılmaktadır?

Linkedin, kariyerini ilerletmeyi istemekte olan herkesin kullanabileceği bir platformdur. İş arayanlar, öğrenciler, küçük işletme sahipleri gibi pek çok çeşitli grup Linkedin’i sıklıkla tercih eder.  B2B alanında en çok tercih edilen platformlardan biridir. Linkedin’e başlamak için;

İlginizi Çekebilir: B2B Alanında E- Ticaret Yapılırken Polonya’ya Kargo Gönderimi Ne Şekilde Yapılır?

Profil Oluşturmak

Linkedin kullanmaya başlayabilmek için tam anlamıyla eksiksiz bir Linkedin profili oluşturulması gerekir. Meslektaşlara, gelecekteki ve mevcut olan işyerlerine, bağlantılara mesleki deneyimleri sunabilmek için Linkedin profilinin eksiksiz oluşturulması oldukça önemlidir. Profil sayesinde ilgi alanları, beceriler, dönüm noktaları, profesyonel yaşam paylaşılabilir.

Ağ Oluşturmak

Linkedin ağ oluşturma, Lnkedin algoritması için oldukça önemli bir adımdır. Ağ oluşturma, Linkedin’in gücünü ortaya çıkarabilme konusunda önemli bir görev üstlenir. Profesyonel çevrede ve sektörde neler olduğunu anlayabilmeyi sağlar. B2B alanında geniş kitlelerin karşısına çıkmak ve geniş kitlelere ulaşabilmek için geniş bir Linkedin ağı oluşturmak gerekir.

İş Bulmak

Günümüz şartlarında Linkedin, profesyonel işe alım sürecinde en ideal platformlardan biri olmuştur. Kolay gerçekleşen başvuru özelliği sayesinde iş arayanlar için oldukça idealdir. Ayrıca meslek gruplarına ve ilgi alanlarına uygun olarak işvereni ve iş arayanları buluşturabilen bir platformdur.

Sohbetlere Katılmak

Linkedin’de sohbetlere katılmak oldukça kolaydır. Sohbetlere katılmak, alakalı konular hakkındaki görüşleri başkalarına bildirmek, görüşleri geniş kitlelere aktarabilmede etkili bir rol oynar. Linkedin’de yer alan makaleler ve gönderiler beğenilerek yorum yapılabilir.

Linkedin Algoritması Nasıl Çalışmaktadır?

Linkedin algoritması, konulardan, kişilerden ve şirketlerden ne tarz gönderiler sunulacağını veya bir kullanıcının akışının nasıl görünebileceğini belirleyen çalışma sistemine denir. Linkedin algoritması pek çok gönderi etkileşimini süzgeçten geçirmekte olan çalışma sistemine sahip bir sistemdir.

Linkedin çalışması profilin geniş bir etki alanı oluşturabilmesi ve en geniş kitleye ulaşabilmesi amacıyla çalışmakta olan sistemler bütünü olarak bilinir. Diğer algoritmalar gibi Linkedin algoritması da toplamış olduğu veriler dâhilinde kişilerin en yüksek verimi alabilmeleri için çalışır.

İlginizi Çekebilir: B2B Alanında Ticaret Yapabilmek İçin Polonya’da Şirket Nasıl Kurulabilir?

Web Sitesini Hazır Hale Getirmek

Linkedin profil sayfası uygun bir hale getirildikten sonra web sitesinin de profesyonel ziyaretçilerin kullanması için hazırlanması gerekmektedir. Inbound pazarlama stratejileri çerçevesinde yapılacak olan web sitesi optimizasyonu ile ziyaretçilerin müşterilere dönüştürülebilmesi oldukça kolaylaşmaktadır. Kullanıcıların memnuniyetlerini ön planda tutmakta olan bir sayfa tasarımı, sektörel dinamiklere uyum gösteren uygulamalar ve aksiyon aldırıcı özelliklerdeki çağrılar ile web sayfası hazır hale getirilebilmektedir. Bir diğer önemli unsur da web adresinin Linkedin’e eklenmesinin unutulmamasıdır.

Bu adımların tümü B2B pazarlama odaklı işletme sahiplerinin Linkedin sayfalarındaki etkileşimlerini artırmaya yardımcı olabilecek yararlı uygulamalardır. Linkedin, B2B pazarlama yönteminde ücretsiz olarak kullanılabilen bir araçtır. Bu aracın püf noktalar ve pratik uygulamalar ile etkili biçimde kullanılması mümkündür.

Şirkete ait sayfadan paylaşılmakta olan gönderiler ile alakalı personelden paylaşım desteği talep edilebilmektedir. Çünkü çalışanların kişisel hesaplarından yapmış oldukları paylaşımların, işletme hesapları ile karşılaştırıldığında 8 kat daha fazla etkileşim aldığı görülmektedir.