B2B E-Ticaret Onbuy’da Satış Nasıl Yapılmaktadır?
B2B E-Ticaret Onbuy’da Satış Nasıl Yapılmaktadır?
2 Mart 2023
B2B Alanında Cdiscount’ta Satış Nasıl Yapılmaktadır?
B2B Alanında Cdiscount’ta Satış Nasıl Yapılmaktadır?
4 Mart 2023

B2B Alanında Shopier Komisyon Oranları Hakkında Bilinmesi Gerekenler

B2B Alanında Shopier Komisyon Oranları Hakkında Bilinmesi Gerekenler

B2B alanında Shopier, istenilen alan üzerinde çalışmakta olan satış ve satın alma alanı olarak bilinmektedir. B2B alanında ürün satışları Shopier sayesinde sosyal medya hesaplarında, çeşitli pazar yerlerinde kolaylıkla yapılabilmektedir. Günümüzde shopier Instagram’da sıklıkla kullanılmakta olan bir yöntem olarak bilinmektedir.

B2B Alanında Shopier Ne Demektir?

B2B alanında Shopier, istenilen alan üzerinde çalışabilen bir ödeme ve alışveriş otomasyonu sunmaktadır. Shopier sayesinde ürün satışları çeşitli pazaryerlerinde, kişisel internet sitelerinde veya sosyal medya hesaplarında kolayca yapılabilmektedir.

Instagram. Pinterest, Twitter, Facebook gibi sosyal medya alanlarında takipçiler ile paylaşılmakta olan ürünlerin satışları Shopier ile gerçekleşmektedir. B2B işletmelerin internet siteleri hangi altyapılarda geliştirilmiş olurlarsa olsun shopierle satış yapılabilmektedir.

İlginizi Çekebilir: B2B E-ticarette Tedarikçi XML Entegrasyonu Ne Anlama Gelmektedir?

B2B Alanında Shopier Kullanmanın Avantajları

 • Müşteriler ister mobil cihazlardan ister bilgisayardan ürünleri görüntüleyebilmektedir.
 • Müşteriler üye olmaya gerek olmaksızın sipariş vermeye başlamaktadır.
 • Müşteriler siparişlerine internet sitesi ya da sosyal medya hesabından başlamış bile olsa, ödemeler yalnızca site sahibine özel sayfalarda tek tık ile gerçekleşmekte ve siparişlerin satışa dönüşüm oranları artmaktadır.
 • Shopier’i hem müşteriler hem de çevrimiçi işletmeler istediği sosyal medya alanında kolaylıkla kullanabilmektedir.
 • Çevrimiçi mağazada yalnızca mağazaya özel içerikler yer almaktadır.
 • Müşterilerin çevrimiçi mağazayı ziyaret etmesiyle birlikte sipariş süreci otomatik olarak başlamaktadır.

B2B Satıcılar Açısından Shopier Kullanmanın Artıları Nelerdir?

Sosyal medya hesaplarındaki takipçiler zamanla müşterilere dönüşmektedir. Müşterilere kredi kartı ya da banka kartıyla taksit ve ödeme imkânı sunulmaktadır. Sipariş alındığında tüm bilgilendirmeler otomatik olarak gerçekleşmekte olup, sipariş takibi yapılabilmesini kolaylaştırmaktadır.

B2B Alıcılar Açısından Shopier Kullanmanın Artıları Nelerdir?

B2B alanında Shopier kullanım kolaylığı alıcılar açısından en önemli artılardan biridir.  B2B alıcılar takip etmekte oldukları işletmelerin listeledikleri ürünleri kolaylıkla satın alabilmektedir. Kartlı ödeme yöntemi ile bilgiler ve siparişler her zaman güven altındadır. Beğenilen ürünler taksitli olarak kredi kartı ile satın alınabilmektedir.

B2B Alanında Shopier’den Satış Nasıl Yapılabilir?

Shopier’den üç yol ile satış yapılabilmektedir. Bunlar;

 • Sosyal medya üzerinden satış yapılması,
 • Pazaryerinden satış yapılması,
 • İnternet sitesinden satış yapılmasıdır.

Sosyal medya hesaplarında Shopier dükkân ürünlerini ve linkini gören B2B ziyaretçiler, müşterilere dönüşmektedir. Bütün sipariş süreçleri otomatik şekilde işlemekte olup, müşteriler ürün gönderimi yapıldığında ya da ödeme alındığında bilgilendirilmektedir.

Shopierle uluslararası pazaryerlerinde hemen satış yapılmaya başlanabilmektedir. Dükkânlar Shopirle yönetilip, yurtdışı ve yurtiçi müşterilerin ödeme ve sipariş süreçleri otomatik hale getirilebilmektedir.

Shopierle internet sitelerinden dakikalar içerisinde hemen satış yapılmaya başlanabilmektedir. B2B müşterilere taksitli ya da kartlı ödeme olanağı sunulabilir, ön ödemeli kart kabul edilebilmektedir. B2B işletmelerin internet sitelerinin alt yapıları ne şekilde geliştirilmiş olursa olsun Shopierle kolaylıkla satış yapılabilmektedir. Shopier altyapısına geçildiğinde müşteriler isterlerse mobil cihazlarını kullanarak ya da isterlerse bilgisayarlarını kullanmayı tercih ederek B2B internet sitelerinden kolayca sipariş verebilmektedir.

B2B Alanında Shopier Komisyon Oranları

B2B alanında Shopier, yapılmakta olan satış bedelleri üzerinden 2,99’dan başlamakta olan oranlar ile işlem bedeli ve 49 kuruşluk da sabit bedel kesintileri yapmaktadır. Satış yapılmadığında ise B2B satıcılardan bir ücret talep edilmemektedir.

B2B Alanında Instagram Shopier Ne Şekilde Kullanılabilir?

B2B alanında Instagram hesaplarından Shopier’i kullanarak satış yapabilmek oldukça kolay bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir.B2B işletmelerin Instagram hesaplarında Shopier’i kullanmaları için önce ürünler listeleyerek çevrimiçi dükkân oluşturmaları gerekmektedir. Dükkânda ürünlerin listelenmesi gerçekleştirildikten sonra, dükkân linkine Instagram hesabında yer verilmesi gerekmektedir. Dükkân linki seçenekler bölümünden kolayca kopyalanabilmektedir.

İlginizi Çekebilir: B2B E-ticarette Tedarikçi XML Entegrasyonu Ne Anlama Gelmektedir?

B2B Alanında Shopier’da Ürün Listelemesi Nasıl Yapılabilir?

B2B alanında Shopier’da ürün listelemesi bilgisayar ya da mobil ortamlarda yapılabilmektedir. Mobil cihazın veya bilgisayarın tarayıcısında Shopier hesabına mobil cihaz ya da bilgisayarın tarayıcısıyla giriş yapılarak Ürünler, Ürün Listeleme bölümüne ilerlenmesi gerekmektedir.

Ürün listelemesi sırasında dikkat edilmesi gereken bazı unsurlar bulunmaktadır;

 • Ürünün en az bir görselinin yüklenmesi,
 • Ürün hakkında açıklama ve ürün adı girilmesi,
 • Para birimi ve satış fiyatı seçimi yapılması,
 • Ürünün satış adedinin girilmesi önemli unsurlardır.