B2B Firmalarının Özel Günlerde Mobil Uygulama Yönetimi Nasıl Olmalıdır?
25 Kasım 2021
B2B Reklam Analizlerinin Faydaları
30 Kasım 2021

Yeni Yıl Kampanyalarını Ön Plana Çıkarmak İsteyen B2B Firmalarına İpuçları

Mobile marketing and online store concept flat icons. Full circle of online-shopping with mail menu of wide range products, product research, basket, pay per click, call center, delivery.

Yeni Yıl Kampanyalarını Ön Plana Çıkarmak İsteyen B2B Firmalarına İpuçları

B2B firmaları özel gün ve haftalarda kampanyalar düzenleyerek satışlarını arttırmayı hedeflemektedir. Bu özel günlerden biri de yılbaşıdır. B2B firmalarının satışlarını arttırabilmesi için de yeni yıl kampanyalarını öne çıkarması gereklidir. Bu noktada da dijital pazarlama yöntemlerinden yararlanmaktadır. Biz de bu yazımızda B2B firmalarına ipuçları vererek yeni yıl kampanyalarını ön plana çıkarma olanağı sağlayacağız. Sizler de yazımızdan yararlanarak hem yeni yıl kampanyalarını ön plana çıkarabilir hem de satışlarınızı arttırma fırsatını yakalayabilirsiniz.

E-posta Pazarlama Çalışmasına Ağırlık Verin

Yeni yıl kampanyalarını ön plana çıkarmak isteyen B2B firmalarına verilebilecek ipuçlarından biri e-posta pazarlama çalışmalarına ağırlık vermeleridir. E-posta pazarlama; firmaların ürün, hizmet ve kampanyalarını hedef kitlelerine duyurmak için onlara e-posta gönderdiği dijital pazarlama yöntemidir. Bu dijital pazarlama yöntemine ağırlık veren B2B firmalarının bazı unsurlara dikkat etmesi gereklidir. Bu unsurlar şunlardır:

 • E-posta başlıklarında dikkat çekici cümleler kullanılmalıdır. Hatta kişiselleştirme yapılabiliyorsa müşterilere özel e-posta başlıkları oluşturulmalıdır.
 • E-posta şablonlarından yararlanarak e-posta içeriği hazırlanmalıdır. Hazırlanan e-posta içeriğinde yeni yıl kampanyaları ön plana çıkarılmalıdır.
 • Sosyal medya butonları ile tüketicilerin firma hakkında detaylı bilgiye sahip olmasına olanak sağlanmalıdır.
 • E-posta pazarlamasından sonra dönüşüm ve satış oranları analiz edilmelidir.

Sizler de bu unsurlara dikkat ederek yeni yıl kampanyalarınızı ön plana çıkarabilir ve satışlarınızı büyük ölçüde arttırabilirsiniz.

SMS Pazarlamasına Önem Verin

SMS pazarlaması, firmaların ürün, hizmet ve kampanyalarını tanıtırken daha önce web sitelerinden alışveriş yapan ve iletişim izni veren tüketicilere toplu kısa mesaj gönderilen bir dijital pazarlama yöntemidir. Yılbaşı kampanyalarını öne çıkararak satışlarını arttırmak isteyen B2B firmalarının SMS pazarlamasına önem vermesi gereklidir. SMS pazarlamasına önem veren B2B firmaları pek çok avantaja sahip olmaktadır. Bu avantajlar şunlardır:

 • İstatistiklere göre tüketicilere gönderilen SMS’lerin okunma oranı %98’dir. Bu istatistiksel verilerden yararlanarak SMS pazarlamasına önem veren firmaların %98 civarında okunma oranına sahip olacağını söylemek mümkündür.
 • SMS pazarlaması firmalara yılbaşı kampanyalarını anlık olarak pazarlama imkanı tanımaktadır.
 • SMS pazarlamasının maliyetleri oldukça düşük olduğu için B2B firmaları için oldukça avantajlıdır.
 • SMS’ler sayesinde firmalar satışlarını kolay bir şekilde arttırabilmektedir.

Sizler de bu tür avantajlara sahip olmak istiyorsanız SMS pazarlamasına önem vermelisiniz.

Sosyal Medyanın Gücünden Yararlanın

Yeni yıl kampanyalarını öne çıkarmak isteyen B2B firmalarının sosyal medya gücünden yararlanması gereklidir. Çünkü günümüzde tüketiciler popüler sosyal medya platformlarında vakit geçirerek gördükleri ürünleri satın almak istemektedir. Bu noktada firmaların yerine getirmesi gereken bazı hususlar vardır. Bu hususlar şunlardır:

 • Hedef kitle analizi yapılmalıdır.
 • Rakip analizi yapılmalıdır. Rakip analiziyle rakiplerin güçlü ve zayıf yönleri tespit edilmelidir.
 • Sosyal medya platformlarında düzenli içerik paylaşımları yapılmalıdır.
 • Her sosyal medya platformu için fotoğraf ve video boyutları önemsenmelidir.
 • Gönderi metinlerinde tüketicilere harekete geçirecek ifadelere yer verilmelidir.
 • Gönderi metinlerinde doğru hashtagler seçilmelidir.

Sizler de bu hususları yerine getirerek profesyonel bir sosyal medya hesabı oluşturabilirsiniz. Böylelikle hedef kitlenin dikkatini çekerek yılbaşında satışlarınızı arttırma fırsatı yakalayabilirsiniz.

Google Adwords Reklamları Verin

Yılbaşında tüketiciler hem kendilerine hem de sevdiklerine hediye almak için ürün arayışına girmektedir. Bu ürün arayışlarını da genellikle Google arama motoru üzerinden gerçekleştirmektedir. Yılbaşı kampanya döneminde Google Adwords reklamları veren B2B firmaları, ürün arayışında olan tüketicilere ulaşabilmektedir.

Yılbaşı kampanya döneminde Google Adwords reklamları veren B2B firmaları;

 • Semrush, Ahrefs ve Keywordtool gibi analiz araçlarıyla anahtar kelime analizi yapmalıdır.
 • Yılbaşı indirimleri, yılbaşı kampanyaları, yılbaşı fırsatları, yeni yıl indirimleri gibi yılbaşı kampanya dönemine yönelik anahtar kelimeler kullanmalıdır.
 • Etkili bir reklam kurgusu ortaya konulmalıdır.
 • Reklamların gösterileceği hedef kitle belirlenmelidir.
 • Doğru bir reklam bütçesi belirlenmelidir.

Sizler de Google Adwords reklamları vererek ürün ve hizmetlerinizi görünür hale getirebilirsiniz. Böylelikle satış oranlarınızı büyük ölçüde arttırabilirsiniz.