Sevgililer Günü’nde Satışlarını Arttırmak İsteyen B2B Firmaları İçin Ürün Fikirleri
17 Ocak 2022
Çiçek Sepeti’nde Mağaza Açmak İsteyen B2B Firmaları İçin Detaylı Bilgiler
19 Ocak 2022

Trendyol’da Yer Alan B2B Firmaları İçin Takipçi ve Favori Arttırma İpuçları

Trendyol’da Yer Alan B2B Firmaları İçin Takipçi ve Favori Arttırma İpuçları

2010 yılında Demet Kutlu tarafında kurulan ve merkezi İstanbul’da bulunan Trendyol, satıcıların ürünlerini kategoriler halinde alıcılara sunan bir pazaryeri platformudur. Bu pazaryeri platformunda mağaza açma süreçlerini tamamlayan B2B firmaları, satacakları ürünleri mağazalarına yükleyerek alıcılara sergilemektedir. Alıcılar da beğendikleri ürünleri sepetlerne ekleyerek mağazalardan alışveriş yapabilmektedir. Fakat bu noktada Trendyol’da yer alan B2B firmalarının takipçi ve favori sayılarını arttırması gereklidir. Çünkü takipçi ve favori sayısı yüksek olan firmalar pek çok avantaja sahip olmaktadır. Peki, B2B firmaları Trendyol’daki takipçi ve favori sayılarını nasıl arttırabilir? Hgelin buna bir göz atalım.

Trendyol’da Takipçi ve Favori Arttırmanın B2B  Firmalarına Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

Trendyol’da takipçi ve favori sayısı arttırmak, B2B firmalarına pek çok avantj sağlamaktadır. Bu avantajlar şunlardır:

 • Trendyol’da takipçi sayısını artıran B2B firmalarının mağazaları daha fazla görünür olmaktadır.
 • Mağazada yapılan değişiklikler Trendyol mobil uygulamasını kullanan kişilere Push bildirimleri ile iletilmektedir.
 • Trendyol’da yüksek takipçi sayısına sahip firmaların Trendyol satış stratejileri kolaylaşmaktadır. Çünkü Trendyol’dan alışveriş yapan kişiler genellikle takip ettikleri markalar üzerinden alışveriş yapmayı tercih etmektedir.
 • Takipçi sayısı yüksek olan B2B markaları Trendyol’da üst sıralara çıkmaktadır.
 • Trendyol, firmaların favori sayısı fazla olan ürün hakkında yapılan değişiklikler hakkında tüketicilere anlık bildirimler göndererek onları bilgilendirmektedir. Böylelikle de B2B firmaları Trendyol satışlarını arttırabilmektedir.

Sizler de bu tür avantajlardan yararlanmak istiyorsanız Trendyol’da takipçi ve favori arttırmaya yönelik stratejiler uygulamalısınız.

Trendyol’da Mağazanızı Yaratın

Trendyol’da satış yapmak isteyen B2B firmalarının öncelik olarak bir mağaza oluşturması gereklidir. Çünkü Trendyol mağaza sayfaları otomatik olarak oluşturulmamaktadır. Bu noktada kişi veya firmaların Trendyol mağaza sayfası oluşturmaları için baızı adımları izlemeleri gereklidir. Bu adımlar şunlardır:

 • Trendyol partnere giriş yapılmalıdır.
 • Üst bölmde yer alan mağaza yönetimine tıklanmalıdır.
 • Mağaza adı ve logosu belirlenerek banner ve slide alanları eklenmelidir.
 • En çok satılan ürünler, öne çıkan kategoriler, fırsat ürünü vb. alanlara yer verilmelidir.

Sizler de bu tür adımları izleyerek Trenyol’daki mağazasını kolaylıkla açabilirsiniz. Böylelikle tüketicilerin ilgisini çekebilir ve Trendyol’da takipçi sayısınızı arttırabilirsiniz.

Düşük Fiyatlı Ürünlerinizi Mağazanızda Ön Plana Çıkarın

Her B2B firmasının satışını yaptığı düşük ve yüksek fiyatlı ürünler bulunmaktadır. Bu ürünler arasından bazılarını mağazada ön plana çıkarmak mümkündür. Bu noktada Trendyol mağazasında en çok satılan ürünlerin yanı sıra düşük fiyatlı ürünlerin de ön plana çıkarılması gereklidir. Böylelikle B2B firmaları kullanıcıların dikkatini çekebilmektedir. Sizler de bir B2B firması olarak düşük fiyatlı ürünlerinizi mağazanızda ön plana çıkararak hem Trendyol takipçi sayısınızı hem de Trendyol favori sayısınızı arttırabilirsiniz. Aynı zamanda da daha fazla görünürlük elde ederek Trendyol satışlarınızı arttırabilirsiniz.

Müşterilere İndirim Kuponları Tanımlayın

Trendyol’daki takipçi ve favori sayısını arttırmak isteyen B2B firmalarının uygulaması gereken stratejilerden biri müşterilere indirim kuponları tanımlamaktır. Genellikle firmaların müşterilerine tanımladığı kuponlar şunlardır:

 • Ürünleriniz ziyaret eden müşterilere özel
 • Trendyol’un belirlediği hedef kitleye özel
 • Mağazayı takip eden müşterilere özel

Sizler de indirim kuponlarından yararlanarak çeşitli avantajlara sahip olabilirsiniz. Böylelikle Trendyol’daki hem takipçi hem de favori sayısınızı arttırabilirsiniz.

Mağazanızın ve Ürünlerinizin Reklamını Verin

Trendyol’un son eklenen özelliği ile birlikte B2B firmaları ürünlerinin ve mağazasının reklamını vererek ön plana çıkabilmektedir. Mağazasının reklamını veren firmalar, daha fazla görünür olabilmektedir. Böylelikle hem satışlarını hem de marka bilinirliklerini arttırabilmektedir. Ürünlerinin reklamını veren B2B firmaları ise belirledikleri hedef kitlelere seçtikleri ürünleri daha çok göstererek satış yapabilmektedir. Fakat mağazanın ve ürünlerinin reklamını vermek isteyen firmaların reklam türünü, reklamın başlangıç ve bitiş tarihini ve bütçe tipini belirlemesi gereklidir. Sizler de Trendyol’da takipçi ve favoris sayısınızı arttırmak istiyorsanız mağazanızın ve ürünlerinizin reklamını verebilirsiniz.