Marka Bilinirliğini Arttırmak İsteyen B2B Firmalarına 4 Tüyo
5 Ocak 2022
B2B Firmalarının Satışlarını Arttıracak Güncel Pazarlama Modelleri Nelerdir?
7 Ocak 2022

İşini Büyütmek İsteyen B2B Firmalarının Yararlanabileceği E-posta Pazarlama Araçları

İşini Büyütmek İsteyen B2B Firmalarının Yararlanabileceği E-posta Pazarlama Araçları

E-posta pazarlaması, firmaların hedef kitlelerine ulaşabilmesine ve işini büyütebilmesine olanak sağlayan dijital pazarlama yöntemlerinden birisidir. Bu pazarlama yöntemi firmalara pek çok avantaj sağladığı için B2B firmaları tarafından tercih edilmektedir. E-posta pazarlamasından yararlanan B2B firmaları etkili bir pazarlama ortaya koyabilmek için e-posta pazarlama araçlarından yararlanmaktadır. Böylelikle de hem kampanyalarının başarısının ölçümleyebilir hem de satışlarını arttırabilmektedir. Biz de bu yazımızda işini büyütmek isteyen B2B firmalarının yararlanabileceği e-posta pazarlama araçlarından bahsedeceğiz. Gelin ücretli veya ücretsiz şekilde kullanılabilecek bu araçlara bir göz atalım.

Mail Chimp

E-posta pazarlaması denildiğinde akla ilk gelen araç olan Mail Chimp, 2001 yılında piyasaya sürülmüştür. Kurucuları Mark Armstrong, Dan Kurzius ve Ben Chesnut’tur. Dünya genelinde 7 milyondan fazla kişi tarafından kullanılmaktadır. Mail Chimp, hem ücretli hem de ücretsiz bir şekilde kullanılabilmektedir. Ücretsiz sürümünden faydalanan B2B firmaları 12.000 adet aylık e-mail gönderebilmektedir. Aynı zamanda 2.000’e kadar olan kişilerin bilgilerini kendi panellerinden yürütebilmektedir. Sizler de e-posta pazarlama çalışması yaparken Mail Chimp aracından yararlanabilir ve yürüttüğünüz kampanyalara ait raporlara ulaşabilirsiniz.

Get Reponse

Get Reponse, 500’den fazla e-posta şablonu bulunan bir e-posta pazarlama aracıdır. Get Reponse içerisinde;

  • Eğitim videoları
  • 7 gün 24 saat rapor seçeneği
  • Kampanya entegrasyonları
  • Kullanıcı dostu arayüzü
  • E-posta görüntüleme, tıklama ve alışveriş analizleri

Gibi özellikleri barındırmaktadır. Bu pazarlama aracına üyelik fiyatları kullanıcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Sizler de e-posta pazarlamasında Get Reponse aracından yararlanabilir ve profesyonel e-posta kampanyaları ortaya koyabilirsiniz.

Constant Contact

Constant Contact, 1995 yılında çevrimiçi pazarlama hizmeti vermek için kurulan Constant Contact tarafından geliştirilmiştir. Piyasada yer alan en iyi araçlardan biri olan Constant Contact; e-posta şablonu, kişiselleştirme, analiz ve takip etme özelliklerine sahiptir. Küçük, orta ve büyük ölçekteki B2B firmaları problemsiz bir şekilde kullanabilmektedir. Constant Contact ücretli e-posta pazarlama araçları arasında yer almaktadır. Fakat her ölçekten firmanın kullanabileceği özellikler ve fiyatlarla satışa sunulmaktadır. Sizler de etkili ve başarılı bir e-posta pazarlaması yapmak istiyorsanız Constant Contact aracını kullanmaya başlayabilirsiniz.

Active Campaign

2003 yılında piyasaya sunulan e-posta pazarlama aracı Active Campaign, sürükle ve bırak teknolojisi ile çalışmaktadır. Bu nedenle e-posta pazarlaması yaparken zaman kaybetmek istemeyen kişi veya firmalar tarafından tercih edilmektedir. Böylelikle kullanıcılar hızlı bir şekilde e-posta kampanyalarını oluşturabilmektedir.

Active Campaign içerisinde diğer e-posta pazarlama araçlarında yer almayan stok fotoğraflar özelliği bulunmaktadır. Stok fotoğraflar özelliği sayesinde e-posta pazarlaması yapacak olan B2B firmaları ücretsiz bir şekilde e-postalarına uygun fotoğraflara ulaşabilmektedir. Böylelikle daha hızlı ve kolay bir şekilde e-posta kampanyaları yaratabilmektedir.

Sendin Blue

B2B ile internetten ürün ve hizmet satışı yapan firmaların kullanabileceği profesyonel pazarlama araçlarından biri de Sendin Blue’dur. Bu pazarlama aracında;

  • Takip etme
  • Analiz etme
  • Sürükle ve bırak teknolojisi
  • Ücretsiz e-posta şablonları

Gibi özellikle bulunmaktadır. Sürükle ve bırak teknolojisiyle markalar hızlı bir şekilde e-posta kampanyalarını oluşturabilmektedir. Zaman kaybının da önüne geçilmektedir. Bu özelliklerin yanı sıra Sendin Blue, postaların kaç kişi tarafından açıldığını ve görüntülendiğini B2B firmalarıyla paylaşmaktadır. Böylelikle firmalar e-posta pazarlaması yapacakları hedef kitlelerini daha kolay belirlemektedir. Sizler de e-posta pazarlama yaparken Sendin Blue aracından faydalanabilirsiniz. Bu sayede gönderdiğiniz e-postaları analiz edebilirsiniz.

Convert Kit

E-posta pazarlama araçları içerisinde yer alan Convert Kit, bulunduğu sektöre yakın geçmişte giren bir araçtır. Ücretli olarak kullanıma sunulsa da diğer e-posta pazarlama araçlarına göre daha düşük ücretlerle kullanılabilmektedir. Üstelik Convert Kit, diğer e-posta pazarlama araçlarıyla aynı özellikleri taşımaktadır. Bunlara ek olarak da aracın demo sürümü de bulunmaktadır. Convert Kit’e kaydolan B2B firmaları 14 gün boyunca aracı ücretsiz bir şekilde deneyerek satın alıp alamayacaklarına karar verebilmektedir. Sizler de Convert Kit aracından faydalanarak etkili ve başarılı bir e-posta pazarlaması yapabilirsiniz. Böylelikle kampanyalarınızı kolay bir şekilde ölçümleyebilirsiniz.