B2B Sisteminde Etkili 7 Pazarlama Stratejisi
25 Eylül 2020
B2B Lead Generation İle Kazanç Oranlarınızı Arttırın
29 Eylül 2020

B2B Ürün Düzenlemesi İle Etkiyi Arttırma

B2B Ürün Düzenlemesi İle Etkiyi Arttırma

B2B sisteminde firmaların en büyük avantajları toplu alımların olmasıdır. Bu toplu alımlarla anında birçok kazanç elde edilebilir. Bunun için de çok iyi hazırlanmış birkaç strateji büyük etki gösterebilir. Her zaman rakiplerini eleyebilecek yöntemler bulmak kolay olmayabilir. Bu yüzden sitemizde birçok farklı ipucu hazırladık. Bu ipuçlarından faydalanarak kendinize en uygun stratejiyi üretmeniz gerekiyor. Bu stratejiler içerisinde ürün görüntüsü, kategorilerinin düzgün girilmesi, ürün içeriklerinin etkileyici bir şekilde oluşturulması çok önemli bir detaydır. Sitenizi kurduktan sonra içerisine ürün eklerken bazı detaylara çok dikkat etmeniz gerekmektedir. Ürünlerin düzgün bir şekilde konumlandırılmaması sonucu aynı ürünü farklı firmalar daha fazla satarken bazıları daha az satabiliyor. Bunu fark eden firmaların değişiklik yapması gerekiyor. B2B’nin kökeninde güncellik, aktiflik yer alıyor. Yani teknolojinin tüm aşamaları takip edilmeli ve bunlar B2B’ye uyarlanmalıdır. B2B’nin her aşamasında firmaların gündemi takip etmesi çok önemlidir. Bu gündem takibi sayesinde müşteriler firmaya daha fazla güvenir ve siteyi daha fazla ziyaret eder. Bizler de müşterilerin güvenini kazanmanız ve satış rakamlarını arttırabilmeniz adına ürünlerle ilgili bazı ipuçlarını sizlere sunduk.

Ürün Fotoğraflarını Net ve Belirgin Çekin

Ürün fotoğrafı müşterileri ikna etmek için en önemli detaylardan biri. Bu fotoğraflarda ürünün 4 bir yanından çekilmiş fotoğrafları bulunması gerekiyor. Bunun için bir fotoğrafçıdan yardım alabilirsiniz. Ayrıca ürün fotoğrafları internette hazır olarak da bulunmaktadır. Ancak bu fotoğraflar güven vermez. Özgün olmak rakiplerinize fark atmanızı ve müşterilerin güvenini kısa sürede kazanmanızı sağlayacaktır. Ürünlerle ilgili videolar da hazırlayarak bunları farklı ağlarda dikkat çekici bir şekilde yayımlayabilirsiniz. Müşteriler videolu içeriklere daha fazla güven duymaktadır. Çünkü videolarda hem görsel hem de işitsel olarak ürün detaylarıyla ortaya konmuş olur. Bu durumda müşteri kafasındaki soruların yanıtını hızlı bir şekilde almış olur.

Ürünlerinizi Kategorilerine Göre Ayırın

Ürünlerinizin site içerisinde hızlı bir şekilde bulunabilmesi için yapmanız gereken en önemli işlem ürünlerinizi kategorilerine göre ayırmanızdır. Yani çanta kategorisi içerisinde sırt çantası, kol çantası, abiye çanta gibi başlıklar bulundurarak bunlara uygun olarak ürünleri kategorileştirebilirsiniz. Bu sayede müşteriler B2B firmalarından aradıklarını kolayca bulabilecektir. Kullanım kolaylığı olumlu dönüşler almanızı sağlayacaktır. Çanta kategorisi içerisinde elbise yer alırsa bu büyük bir kargaşaya yol açar. Böyle hatalardan uzak olmak adına sitenizi sürekli olarak gözlemleyin. Sitenizde yaşanan bir kargaşa marka olarak düşmenize neden olur ve müşterilerin güveni sarsılır. Böyle bir duruma asla düşmeyin.

Ürün İçeriklerini Dikkat Çekici Bir Şekilde Oluşturun

B2B sisteminde en önemli detaylardan biri ürün içeriklerinin girilmesidir. Bu konuda büyük sıkıntılar meydana gelmektedir. Bu yüzden içerik örneklerinin mutlaka gözlemlenmesi gerekmektedir. Rakip analizleri yaparak firmaların içerikleri nasıl etkili kullandıklarını görebilirsiniz. Bu sayede kendinize yeni yöntemlerle içerikler oluşturabilirsiniz. İyi bir içerikle büyük bir kazanç elde etmeniz an meselesidir. Bu yüzden içeriklerde ürünün en can alıcı noktalarına değinin. Ayrıca ürünün müşterilere ne gibi faydalar sağladığını, diğer ürünlerden hangi farkları olduğunu söyleyin. Müşterilerin ürünle ilgili sık sorduğu sorular varsa araştırarak içerikte mutlaka bu konuya değinin. Bu sayede müşteri ihtiyacının fark edildiğini görür ve daha fazla güven duyar. Müşterinin merak edebileceği tüm noktaları aydınlatan bir içerik oluştururken sade bir dil kullanmaya da özen gösterin. Yani okuyan herkes yazıda ne demek istediğini anlamalıdır. Burada çok geniş bir alana hitap ettiğinizi unutmamanız gerekir.

Ürün Stoklarını Kontrol Edin

Ürün stoklarınızı sık sık kontrol ederek müşterilerinizi bilgilendirin. Eğer bir ürün stokta yoksa ne zaman geleceğini belirtin. Bu sayede müşterilerin size olan bağlılığını da arttırmış olursunuz. Biten stokları da kısa sürede yenilemeye çalışın. Bunun için stok azalmaya başladığında kendinize bir bildirim gelmesini de sağlayabilirsiniz. Bu sayede kısa sürede müdahale etme şansınız olacaktır.