B2B’de Pinterest’in Yeri
1 Şubat 2021
B2B’de Kitle İletişim Araçları
4 Şubat 2021

B2B Sitenizi Sevgililer Günü’ne Özel Hazırlamak İçin Neler Yapabilirsiniz?

B2B Sitenizi Sevgililer Günü’ne Özel Hazırlamak İçin Neler Yapabilirsiniz?

14 Şubat, insanların birbirlerine olan sevgilerini çeşitli yollarla ifade ettikleri özel bir tarihtir. Bu tarih B2B markaları için de büyük bir önem taşımaktadır. Dünyanın çeşitli yerlerindeki insanlar Sevgililer Günü için plan yapıp, birbirlerine hediye almaktadır. Her yıl daha fazla harcama yapılan bu özel günde siz de B2B sitenizi hazırlayarak, harika bir fırsat elde edebilirsiniz! Peki, B2B sitenizi Sevgililer Günü’ne hazırlamak için neler yapabilirsiniz? Gelin bir göz atalım.

B2B Sitenizi Sevgililer Günü’ne Hazırlamak İçin Yapılacak Çalışmalar

Sevgililer Günü’ne Özel Ürün Görselleri Hazırlayın

Tüketiciler için görsellik oldukça önemlidir. B2B sitenizde Sevgililer Günü’ne özel ürün görselleri hazırlayarak, tüketicilerin ilgisini çekmek mümkündür. Ürün görsellerinde canlı renklere, mum ışıklarına ve romantik bir temaya yer verebilirsiniz. Böylelikle tüketicilerin ürünlerinizi hediye almaya değer olduğunu düşünmelerini sağlayarak, satışlarınızı arttırabilirsiniz.

Bundle Paketler Oluşturun

Bundle paketler, Sevgililer Günü kampanyaları için sıklıkla tercih edilen bir satış yöntemidir. B2B sitenizde bundle paketler oluşturarak birden fazla ürünü bir paket halinde satışa sunmayı amaçlayabilirsiniz. Örneğin, web sitenizde satışa sunulan yapay gülleri şık ve romantik görünümlü bir sepet içinde oyuncak ayı, parfüm gibi ürünlerle bir araya getirip paketleyebilirsiniz. Böylelikle tüketicilerin satın alma kararlarını etkileyerek, karlılığınızı arttırabilirsiniz. Aynı zamanda satın alınma oranı düşük olan ürünleri de böylelikle elinizden çıkarabilirsiniz.

Çeşitli Kampanyalar Düzenleyin

B2B web sitenizi Sevgililer Günü’ne hazırlarken mutlaka kampanyalar düzenlemelisiniz. Bunun için ekibinizde bulunan uzmanlarla iletişime geçerek, bu özel güne uygun olacağını düşündüğünüz kampanyalar oluşturabilirsiniz. Ürünlere ek indirimler tanımlayarak ya da kupon kodları oluşturarak, tüketicilerin satın alma kararlarını etkileyebilirsiniz.

Sayfanızı Sevgililer Günü’ne Özel Olarak Tasarlayın

B2B sitenizin sayfalarını Sevgililer Günü’ne özel olarak tasarlamak, etkili bir satış için oldukça önemlidir. Bu noktada web sitenizde canlı renklere yer vermekten korkmamalısınız. Canlı renk ağırlıklı tasarımlar ve güne özel şablonlarla sayfanızı daha ilgi çekici bir hale getirebilirsiniz. Bunun yanı sıra kullanacağınız kalp ve çiçek tasarımlarıyla müşterilerin romantizm anlayışlarını pekiştirebilirsiniz. Böylelikle müşterilere keyifli bir alışveriş deneyimi sunabilirsiniz.

Detaylı Ürün Görselleri ve Videoları Kullanın

B2B’de detaylı ürün görsel ve videoları kullanmak, sadece özel gün kampanyalarında değil her daim yapılması gereken unsurlardan biridir. Tüketiciler alışverişlerinde zaman zaman hayal kırıklığına uğramaktadır. Bu noktada tek bir ürün görseli bile onlara ihtiyaçları olan bilgiyi vermektedir. Bu nedenle ürünlerinize detaylı, kaliteli ve yüksek çözünürlüklü görsel ve videolar ekleyerek, satışlarınızı arttırabilirsiniz.

Müşterilerin Kendilerini Özel Hissetmelerini Sağlayın

B2B’de başarılı bir marka olabilmek için müşterilerin kendilerini özel hissetmelerini sağlamanız oldukça önemlidir. Özellikle Sevgililer Günü’nde müşterilere minik hediyeler göndererek, müşterilerinizi özel hissettirebilirsiniz. Sipariş paketlerinin içine gül yaprakları ya da ufak kalpler ekleyebilirsiniz. Siparişlerinin yanında bir adet çiçek gönderebilirsiniz. Böylelikle müşterilerin alışverişlerinden memnun kalmalarını sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda sizden yeniden alışveriş yapma ihtimallerini arttırabilirsiniz.

Banner; ürün veya hizmetlerin tanıtımını ve reklamını yapmak amacıyla hazırlanan, web sitelerin içine yerleştirilen görsellerdir. Web sitenizin ana sayfası ya da kategori sayfası üzerinde özenle hazırlanmış bannerlara yer vererek, kullanıcıların ilgisini çekebilirsiniz.

Sattığınız ürünler için Sevgililer Günü’ne özel kupon kodları ya da ücretsiz kargo fırsatları içeren bir banner tasarlayabilirsiniz. Böylelikle de web sitenizi daha dikkat çekici bir hale getirebilirsiniz. Organik trafiğinizi ve satışlarınızı arttırabilirsiniz.

Reklam ve Pazarlama Çalışmalarını Arttırın

B2B’de ürünlerine yönelik reklam ve pazarlama çalışmaları her daim yapılması gereken çalışmalardır. Ancak özel günlerde bu çalışmalar arttırılmalıdır. Sosyal medya platformlarında ve diğer dijital platformlarda Sevgililer Günü’ne özel reklam ve pazarlama çalışmalarını arttırarak, daha fazla potansiyel müşteri çekebilmeniz mümkündür. Aynı zamanda kampanya ve indirimlerinizi Facebook, Instagram, Twitter ve Youtube gibi sosyal medya platformlarında paylaşarak daha geniş kitlelere erişim sağlayabilirsiniz.