B2B’de Clubhouse Uygulamasından Nasıl Yararlanabilirsiniz?
5 Mart 2021
Agile Marketing’in B2B’ye Sağladığı Faydalar Nelerdir?
10 Mart 2021

B2B Sitenizi Anneler Günü’ne Hazırlayın

B2B Sitenizi Anneler Günü’ne Hazırlayın

B2B siteniz için belirlediğiniz pazarlama stratejilerini temel alarak pek çok alt stratejiler oluşturmanız oldukça önemlidir. Potansiyel müşterilerinizi satın almaya teşvik edecek stratejiler bütünüyle uzun vadede başarıyı yakalamak mümkündür. Bir de bazı özel gün ve haftalara özgü kısa vadede yakalanabilecek başarılar mevcuttur. Bu tarihlerden biri de Anneler Günü’dür. Anneler Günü’nde doğru stratejiler belirleyerek artılarınızı ve eksilerinizi görerek uzun vadeli planlarınıza kaynak yaratabilirsiniz. Böylelikle kısa vadeli başarılar elde edebilirsiniz. Biz de bu yazımızda Anneler Günü için pazarlama stratejilerinden bahsedeceğiz. Sizler de bu stratejileri göz önünde bulundurarak B2B sitenizi Anneler Günü’ne hazırlayabilirsiniz.

Anneler Günü’nde B2B Siteniz İçin Uygulayabileceğiniz Stratejiler

Anneler Günü’ne Özel Hediye Rehberi Hazırlayın

B2B sitenizde Anneler Günü’ne özel hediye rehberi hazırlamanız kullanıcılar için bir ilham kaynağı oluşturacağı için oldukça önemlidir. Kullanıcılara bir hediye rehberi sunmanız, onların işini önemli ölçüde kolaylaştıracaktır. Aynı zamanda B2B firmalarını sitenize çekecektir.

Anneler Günü’ne özel hediye rehberini bir pazarlama aracı olarak da kullanmak mümkündür. Bu noktada hediye rehberinde yer verdiğiniz hediye önerileri için iç linkleme yapabilirsiniz. Link üzerinde ilginç ve yaratıcı hediye önerilerine yer verebilirsiniz. Öneriyi beğenen kullanıcıların doğrudan web sitenize yönelmesine yardımcı olabilirsiniz. Böylelikle sitenize organik trafik çekebilirsiniz.

E-mail Pazarlama Çalışmalarından Yararlanın

Anneler Günü tek bir günü kapsamış olsa da çalışmalarınızı daha geniş bir zamana yaymanız gereklidir. Anneler Günü gelmeden web siteniz ve kampanyalarınız hazır olmalıdır. Kampanyalarınızı da e-mail pazarlaması ile duyurmanız bir hayli önemlidir.

Anneler Günü’nü ve web sitenizi hatırlatmak için dikkat çekici bir tasarıma sahip ve kullanıcıları harekete geçirecek mesajlar veren bir e-mail pazarlaması yapabilirsiniz. Spesifik bir çalışma ile potansiyel müşterileri belirleyebilir ve ürünlerinizi onlara ulaştırabilirsiniz. Dilerseniz Anneler Günü’ne özel hediye rehberinizi mail ile kullanıcılara gönderebilirsiniz. Bu sayede müşterilerinizin satın alma kararlarını olumlu şekilde etkileyebilirsiniz.

Sosyal Medya Platformlarından Faydalanın

Anneler Günü’nde sosyal medyayı kullanmanız oldukça etkili bir yöntemdir. Bunun için Facebook, Instagram, Twitter ve Youtube gibi platformlardan faydalanabilirsiniz. Bu platformları aktif olarak kullanabilir, kullanıcılar ile iletişime geçebilirsiniz. Düzenli bir şekilde içerik paylaşımları yaparak yaratıcılığınızı ön plana çıkarabilirsiniz.

Anneler Günü’ne özel hediye rehberini B2B sosyal medya hesabınız üzerinden de paylaşabilirsiniz. Böylelikle daha geniş bir kitleye erişim sağlayarak, hediye önerilerinizle onlara ilham kaynağı olabilirsiniz. Kullanıcıları alışveriş yapmaya teşvik edebilirsiniz.

Çekiliş ve Yarışmalar Düzenleyin

Çekiliş ve yarışmalar düzenlemek, kullanıcıların ilgisini çekmek için oldukça etkili bir yöntemdir. Çekiliş ve yarışmalar için sosyal medyanın gücünden yararlanabilmeniz mümkündür. Annelere özel hediye edilebilecek bir ya da birden fazla ürünü çekilişle kullanıcılara verebilirsiniz. Yaptığınız çekilişle kullanıcıları takip etme, gönderi beğenme ve yorum yapma gibi kurallara tabii tutabilirsiniz. Bu sayede sosyal medya platformlarınızın da web sitenizin de öne çıkmasını sağlayabilirsiniz. Daha geniş bir kitleye ürün ve hizmetlerinizi ulaştırabilirsiniz.

Çekiliş ve yarışmalar, kısa vadeli bir etkinlik gibi görünse de uzun vadeli kazanımlar elde edebileceğiniz bir yöntemdir. Bu yöntemle sosyal medyada yüksek etkileşim elde edebilmeniz mümkündür. Yüksek etkileşim de daha geniş bir takipçi kitlesi demektir. Bu nedenle sadece Anneler Günü’nde değil, bundan sonraki her özel gün ve haftalarda daha fazla kazanç sağlayabilirsiniz.

Farklı Kargo Seçenekleri Sunun

Kullanıcıların bir kısmı alışverişlerini son güne bırakmaktadır. Bu nedenle alışverişlerini son güne bırakanları göz önünde bulundurmanız gereklidir. Kullanıcılara siparişlerini hızlı bir şekilde ulaştırmanız gereklidir. Bunun için onlara hızlı ve aynı gün içinde gönderim hizmeti sunabilirsiniz. Sunduğunuz bu hizmet ile ilgili sosyal medya üzerinden reklamlar verebilirsiniz. Böylelikle aynı gün ve hızlı gönderim hizmeti sunduğunuzu hedef kitlenize duyurabilirsiniz. Onların kafalarında soru işareti bırakmadan siparişlerini Anneler Günü’ne kadar yetiştirebileceğinizi garanti verebilirsiniz. Firmanıza güvenmelerini sağlayarak satın alma kararlarını olumlu yönde etkileyebilirsiniz.