b2b ile sosyal medya kılavuzu
Neden B2B Yazılımı Kullanmalıyım?
21 Mayıs 2020
Online Market ve B2B Önemi
23 Mayıs 2020

B2B Sistemini Kimler Kullanmalıdır?

B2B sisteminde şirketler ürün ve hizmetlerini başka şirketlere kolayca satabiliyor. Yani bu uygulamada şirketler arası hizmet ve satış süreci hızlı ve pratik bir şekilde gerçekleşiyor. Hal böyle olunca B2B yazılım şirketler sahiplenip kullanıyor.

Ülkemizde yaygın bir şekilde artan B2B kullanımı, İngilizce Business to business isminden gelmektedir. Bu da işletmeden işletmeye manasına geldiğinden işetmecilerin de büyük ilgisini çekmektedir. Yani firmalar, şirketler, işletmeciler bu uygulamayla süreçlerini yönetmekteler.

B2B Sistemi İle Neler Yapılabilir?

B2B’de en fazla verilen hizmetler e-posta pazarlama ve içerik pazarlama kanalları üzerinden verilmektedir. B2B hizmetleri sosyal medya ağlarında çok yaygın değildir Çünkü sosyal medya ağlarındaki hesaplar çoğunlukta gerçeği yansıtmayan profillere sahiptir. Bu yüzden de işletmeler ve şirketler daha resmi ortamlara yönelir.

Şirketler B2B sayesinde ürünlerini en doğru ve hızlı bir şekilde pazarlama imkanı bularak kar elde edebilir. Müşterilere ulaşması zor olan ürünlerin yetkili yerlerden alınıp güvenli ve başarılı bir şekilde ulaşması gereken yerlere ulaştırılmasını sağlamak da şirketlerin bu sistemi kullanması sayesinde olur. Süreç online olarak ilerlese de alıcı ve satıcı bir araya gelip ürün ve hizmet maliyetini düşürmek için çeşitli pazarlıklar yapabilir. Bu sistemle şirketler hem kullanıcı hem tüketici deneyimini yaşayarak müşterileri ile bir bağ kurmuş olur.

B2B sayesinde e-ticaret sitelerinin kalitesi artar ve firma rakipleri değişik farklılıklara gider. Bu da internet ortamındaki çeşitliliği arttırarak müşterilerin ilgisini çeker. Müşteri potansiyelinin artması da satış kapasitesini arttıracağından firmaların etkin bir Pazar payına sahip olmasını sağlar. Satılan ürün veya hizmetler ile ilgili büyük firmalarla ticari ilişkiler sürdürenler de avantajlarını arttırmaktadır.

B2B Pazarlamasında Daha Etkili Olabilmek İçin Neler Yapılmalıdır?

Dijital ortamda hızla çalışan ekibimiz, B2B konusunda daha iyi olabilmek adına çeşitli teknik ve yöntemler kullanıp geliştirmektedir. Yıllardır bir arada çalışan ekibimiz işin püf noktalarını ayrıntısına kadar bilmektedir. Sitelerde ürün stok bilgilerinin günlük olarak güncellenmesi müşterilerinizin daha iyi bilgi almasını sağlar ve sizin de satışlarınızı daha düzenli yapmanızı sağlar. Bu yüzden eksik bilgi ve hatalı bilgilere izin vermemelisiniz.

Satış yapılan online sitelerde yani e-ticaret sitelerinde mutlaka ödeme yöntemlerinde çeşitliliğe gidilip daha fazla kesime hitap edilmelidir. Ödeme işlemlerinin hem kolay olması hem de farklı şekillerde yapılabilmesi müşterilerin memnuniyetini arttırır. Siteniz ile uyumlu olarak çalışabileceğiniz ve güvenebileceğiniz bir kargonun varlığı da satışlarınızdaki sayının artışında etkili olmaktadır. Müşteriler zamanında gelmeyen kargoları veya bozuk gelen ürünleri şikayet ederek şirketleri suçlamaktadır. Sosyal medya hesaplarının da satışlar konusunda aktif hale getirilmesi bir bütün sağlayarak müşterilere güven vermektedir. Daha fazla müşteri kitlesine hitap edebilmek satışların artmasında çok önemli bir husustur.

Doğru Ve Aktif Pazarlamada B2B Yazılım

Sizler de doğru ve aktif bir pazarlama ile kar elde etme şansınızı arttırmak isterseniz B2B sisteminin meyvelerinden faydalanabilirsiniz. Bu sistem geleneksel pazarlama sistemlerine göre çok daha kapsamlı ve başarılı bir sistemdir. Dijital pazarlama sistemi de bulunan B2b’de alıcı ve satıcı anlaşarak maliyetin durumu hakkında bir karara varır.B2B kendisini sürekli güncelleyerek müşterileri olan şirketlerin fikirlerine değer vermektedir. Fikirler doğrultusunda değişik faaliyetler ve yazılımlar geliştirilmektedir. İnternet üzerinde aranan ürünler sırasında şirket bilgileri müşteriler tarafından görüntülenebilmektedir ve müşteriler bu sayede güven duyarak alışveriş yapmaktadır. E-ticaret sitelerinin B2B sayesinde harika bir muhasebe entegrasyonu olur ve bu sayede parasal işlemler de sistemli bir şekilde yürütülebilmektedir. Sistemli ve planlı olunması birçok karışıklığın önüne geçmede yardımcı olacaktır. Deneyimli yazılımcı kadrosuyla en zor işlerin bile üstesinden gelen B2B sisteminde, sayısız başarılı veri girişi ve entegrasyonu mümkündür. En donanımlı alt yapıları ve muhasebe programlarını B2B modülümüzden elde edebilirsiniz. B2B ihtiyaç duyduğunuzdan daha da fazlasını sağlamanıza yardımcı olacaktır. En zor ve kritik süreçleri dahi yönetebilen sistemimiz pek çok şirketin olumlu yorumunu almıştır.