B2B Mobil Uyumluluğun Faydaları
7 Kasım 2020
B2B ile İnternetten Ürün Satmak ve Başarıyı Yakalamak İçin Yapmanız Gerekenler Nelerdir?
10 Kasım 2020

B2B İşletmelerini Öne Çıkaracak TikTok İçerik Fikirleri

B2B İşletmelerini Öne Çıkaracak TikTok İçerik Fikirleri

TikTok içerik fikirleri, kullanıcılar arasında popüler olmaya başlayarak B2B işletmelerinin öne çıkmasını sağlayan ve gelecek vadeden bu platform üzerindeki çalışmalarınız için oldukça önemlidir. Özellikle de bu platformdaki verimliliğini arttırmak ve takipçi kazanmak isteyen B2B firmalarının yaratıcı içeriklerle TikTok üzerinde çalışmalar yapmaları gereklidir.

TikTok, şuan ne kadar yaş olarak küçük bir kitleye hitap ediyor gibi görünse de genel olarak birçok firmanın boy gösterdiği bir platform haline geldi. Firmaların bu platforma bir o kadar da erken giriş yapması önemli bir hal aldı. TikTok’a erken giriş yapmak, rekabette sayısız avantajlar sağlayacağı için öncelikli olarak içerik ve stratejilerinizi oluşturmanız önemlidir. Bu yazımızda B2B işletmelerine rehberlik ederek öne çıkmalarını sağlayacak TikTok içerik fikirlerinden bahsedeceğiz.

Müzik eşliğinde ürün ve hizmetlerinizi tanıtın

TikTok, video ve müzik odaklı bir platformdur. Bu platform üzerinde müzik eşliğinde senkron geçiş ve görüntülerle ürün ve hizmetlerinizi tanıtabileceğiniz farklı konseptlerde videolar hazırlayabilirsiniz.

Ürün ve hizmetlerinizin kullanım alanlarını gösterin

Ürün ve hizmetlerinizin kullanım alanlarını da kısa videolar eşliğinde kullanıcılarınıza gösterebilirsiniz. Ürünlerinizin nerede ve nasıl kullanılacağını onlara doğrudan aktarabilirsiniz. Üstelik bu içeriği farklı platformlar üzerinden de paylaşabilirsiniz. Her bir platform kendine has bir kitleye sahip olduğu için de ne kadar farklı kanal üzerinde pazarlama çalışmaları gerçekleştirirseniz ulaşacağınız kitle de o denli genişleyecektir.

Markanızla ilgili tanıtım içeriklerine yer verin

TikTok içerik fikirleri arasında kullanabileceğiniz formatlardan biri de markanızla ilgili tanıtım içerikleridir. Markanızla ilgili tanıtım içerikleri hazırlayarak, marka kimliğinizi ön plana çıkarabilir, markanızı yakından tanıtabilir, şirket kültürünüzü gösterebilir ve şirketinizin iç yüzüyle ilgili ilgi çekici konuları paylaşmak için bu içeriklerden yararlanabilirsiniz.

TikTok, kullanıcılarla daha samimi olabileceğiniz rahat bir platformdur. Bu nedenle burada B2B firmanızın doğal halini paylaşma olanağına sahip olursunuz. İşletmenizin kimliğini ortaya koyarak takipçilerinizle yakın ilişki kurma imkanı bulursunuz. Böylelikle de etkileşimlerinizi ve geri dönüşümlerinizi arttırma da önemli bir rol edinmiş olursunuz.

Çalışma ortamınızı ve ekibinizi tanıtın

Çalışma ortamınızı ve ekip üyelerinizi göstereceğiniz video paylaşımları yapabilirsiniz. Bu sayede takipçilerinizin merak ettikleri ofis ve çalışma ortamınızı eğlenceli bir şekilde onlarla paylaşabilirsiniz.

Ürün ve hizmetleriniz hakkında ipuçları paylaşın

Kullanıcılara ürün ve hizmetleriniz hakkında ipuçları vermek, TikTok içerik fikirleri arasında kullanabileceğiniz formatlardan biridir. Bu format ile ürün kullanım alanını gösterebilir, takipçilerinizi bilgilendirebilir ve belli bir konuda rehber olabilirsiniz. Bunlara ek olarak da takipçi kazanımınızı arttırabilirsiniz.

Siparişin hazırlanma sürecini gösterin

Tüketiciler, siparişin nasıl hazırlandığını ve ne aşamalardan geçtiğini görmekten büyük bir keyif alırlar. Bu nedenle ara sıra da olsa bu tür TikTok içerik fikirlerine yer vermeniz onların ilgisini çekecektir. Bu içerik fikriyle siparişin kullanıcıya nasıl ulaştığını, siparişin hazırlanma sürecini kısa videolar halinde gösterebilirsiniz.

Kullanıcılara sizi takip etmeleri için bir neden verin

TikTok içerik fikirleri arasında kullanabileceğiniz alternatiflerden biri de kullanıcılara sizi takip etmeleri için bir neden vermenizdir. Buna yönelik olarak TikTok takipçilerinize özel kampanya ve fırsatlar hazırlayabilirsiniz. Bu platforma özel kupon ve indirim kodları tanımlayabilirsiniz. Bu özel kupon ve indirim kodlarını belli bir süreliğine sunarak aciliyet hissi yaratabilirsiniz. Bu şekilde tüketicilerin daha hızlı bir şekilde harekete geçmelerini sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda da alacağınız etkileşim ve geri dönüşümleri arttırabilirsiniz.

‘’Hashtag challenge’’ düzenleyin

‘’Hashtag Challenge’’ düzenleyerek kullanıcıları belli bir eyleme yönlendirebilir ve onlarla karşılıklı etkileşimlerinizi arttırabilirsiniz. Bu meydan okumayla kullanıcılardan sizin oluşturduğunuz belli bir hashtagi kullanmalarını ve bu hashtag ile ilgili video içerikler üretmelerini sağlayabilirsiniz. Bu sayede yaratıcı ve eşsiz fikirlerin ortaya çıkmasına yardımcı olarak meydan okumaya katılımları arttırabilir, daha fazla kişinin dikkatini çekebilirsiniz. Böylelikle de doğrudan marka bilinirliğinizi arttırabilirsiniz.