B2B Sektöründe Büyüme Pazarlamasının Yeri
24 Kasım 2021
Yeni Yıl Kampanyalarını Ön Plana Çıkarmak İsteyen B2B Firmalarına İpuçları
26 Kasım 2021

B2B Firmalarının Özel Günlerde Mobil Uygulama Yönetimi Nasıl Olmalıdır?

B2B Firmalarının Özel Günlerde Mobil Uygulama Yönetimi Nasıl Olmalıdır?

B2B ile internetten ürün ve hizmet satışı yapan firmalar farklı stratejiler uygulayarak satışlarını arttırmayı hedeflemektedir. Bu stratejilerden biri de mobil uygulamalardır. İstatistiklere göre tüketicilerin %75’i online alışverişlerini mobil uygulamalardan gerçekleştirmektedir. Bu nedenle firmaların mobil uygulamalara önem vermesi gereklidir. B2B firmaları doğru mobil uygulama yönetimi ile tüketicilerin sorunsuz bir alışveriş gerçekleştirmesine olanak sağlamaktadır. Özellikle de Black Friday, Yılbaşı, Sevgililer Günü gibi özel günlerde düzenlenen kampanyalara yoğunluğun artmasından dolayı karşılaşılabilecek sorunların doğru mobil uygulama yönetimi ile önüne geçilmektedir. Peki, B2B firmalarının özel günlerde mobil uygulama yönetimi nasıl olmalıdır? Gelin bu sorunun cevabına yazımız üzerinden ulaşalım.

Mobil Uygulamanızı Optimize Edin

‘B2B firmalarının özel günlerde mobil uygulama yönetimi nasıl olmalıdır?’ sorusuna verilmesi gereken ilk cevap mobil uygulama hızıdır. Mobil uygulamalar üzerinden alışveriş yapacak tüketiciler genellikle 1-2 saniye içerisinde yüklenen sayfalar üzerinden alışveriş yapmayı tercih etmektedir. Tüketiciler sayfa yüklenme hızı 3-4 saniye olan sayfalardan ise alışveriş yapmayı reddetmekte ve sayfayı terk etmektedir. Bu nedenle B2B firmalarının mobil uygulamalarını optimize etmeleri oldukça önemlidir.

Mobil uygulamalarının sorunsuz bir şekilde çalışmasını isteyen B2B firmalarının bazı hususları yerine getirmesi gereklidir. Bu hususlar şunlardır:

 • Banner ve Slider alanlarında kullanılan görseller sıkıştırılmalıdır.
 • Gereksiz reklam alanları ve bannerları kaldırılmalıdır.
 • Uygulama temiz kod yapısıyla oluşturulmuş olmalıdır.
 • Ürün ve kategori sayfalarında yer alan görseller optimize edilmelidir.

Sizler de bu hususları yerine getirerek mobil uygulamanızı optimize edebilirsiniz. Böylelikle tüketicilerin mobil uygulamanızdan kolay bir şekilde alışveriş yapmalarını sağlayabilirsiniz.

Mobil Uygulamanızı Basit Bir Şekilde Tasarlayın

B2B firmaları, özel günlerde satışlarını arttırmak için kampanyalar düzenlemektedir. Bu kampanyalar sırasında mobil uygulamalar üzerinden alışveriş yapan müşteriler satın alma işlemlerini hızlı bir şekilde tamamlamayı istemektedir. Bu nedenle B2B firmalarının mobil uygulamalarını basit bir şekilde tasarlaması gereklidir. Tüketicilerin;

 • Ürün sayfası tasarımı
 • Kategoriler
 • Ana sayfa tasarımı
 • Ödeme sayfası tasarımı

Gibi alışveriş süreçleri için önemli olan sayfalarda değişiklikler yapmak doğru bir adım olacaktır. Böylelikle tüketicilerin alışverişlerini hızlı bir şekilde tamamlayabilmesi mümkündür. Sizler de basit bir mobil uygulama tasarımı ile özel günlerde mobil satışlarınızı arttırabilirsiniz.

Mobil Uygulamanızın Ana Sayfasına Önem Verin

B2B firmaları Yılbaşı, Black Friday, 11.11, ve Sevgililer Günü gibi özel günlerde kampanyalar düzenleyerek satışlarını arttırmayı hedeflemektedir. Bu noktada firmaların mobil uygulamalarının ana sayfalarına önem vererek tasarımsak değişiklikler yapması oldukça önemlidir. Böylelikle firmalar ürün, hizmet ve kampanyalarını ön plana çıkabilmekte ve hedef kitlelerine ulaştırabilmektedir.

B2B firmaları özel günlerde ana sayfalarını tasarlarken;

 • Banner alanlarında tasarımsal değişiklikler yapılarak kampanya ürünleri tüketicilere sunmalıdır.
 • Slider alanlarında kampanyalarını ön plana çıkarmalıdır.
 • Kampanyalı ürünler vitrindekiler, öne çıkanlar ve yeni gelenler şeklinde ana sayfada kategorilere ayırmalıdır.

Sizler de mobil uygulamanızın ana sayfasına önem vererek kampanyalı ürünlerinizi ön plana çıkarabilirsiniz.  Bu sayede hedeflediğiniz satışlara ulaşabilirsiniz.

Mobil Uygulamanızda Müşteri İletişimini Profesyonel Bir Şekilde Yönetin

B2B firmaları için müşteri ile iletişim oldukça önemlidir. Çünkü müşteri iletişimini profesyonel bir şekilde yöneten firmalar satışlarını arttırma fırsatı yakalamaktadır. Özellikle özel günlerde kampanya düzenleyen B2B firmalarının müşteri iletişimine önem vermesi gereklidir. Çünkü Yılbaşı, Black Friday ve 11.11 gibi kampanya dönemlerinde tüketicilerin B2B firmalarına olan ilgisi normal dönemlere kıyasla oldukça fazladır. Mobil uygulamaların ziyaretçi sayısı artış göstermektedir.

B2B firmaları tüketiciler ile iletişim kurmak ve satışlarını arttırmak için canlı destek araçlarını mobil uygulamalarına eklemektedir. Böylelikle müşteriler etkili iletişim kurarak firmalar satışlarını arttırma fırsatını yakalayabilmektedir. Sizler de B2B mobil uygulamanıza canlı destek ekleyebilirsiniz. Bu sayede müşterilerinizi firmanızla daha kolay iletişime geçmesini mümkün kılabilirsiniz. Müşterilerinize hem satış öncesinde hem de satış sonrasında akıllarında oluşabilecek sorulara cevap bulabilmelerine olanak sağlayabilirsiniz. Böylelikle de sadık müşteriler kazanabilirsiniz.