B2B E- ticaret Yaparak Dolar Kazanılabilecek Siteler Hangileridir
B2B E-ticaret Yaparak Dolar Kazanılabilecek Siteler Hangileridir?
2 Ocak 2023
B2B E-Ticarette Etkili Stratejiler ve Öneriler Hakkında Bilinmesi Gerekenler
B2B E-Ticarette Etkili Stratejiler ve Öneriler Hakkında Bilinmesi Gerekenler
4 Ocak 2023

B2B E-Ticaret Paketleri ve E-Ticaret Sitesi Özellikleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

B2B-E-Ticaret-Paketleri-ve-E-Ticaret-Sitesi-Özellikleri-Hakkında-Bilinmesi-Gerekenler

B2B E-Ticaret Paketi Ne Demektir?

B2B E-ticaret yaparak ürün ya da hizmetlerinizi internet üzerinden satmayı sağlayabilecek tüm özellikleri hazır paketler içerisinde sunan yazılım hizmetine B2B e-ticaret paketi denilmektedir. B2B e-ticaret paketleri hem maliyetten hem de zamandan tasarruf edilmesini sağlamaktadır. Eğer B2B e-ticaret yapmak isteniyorsa bu işler için hazır bulunan B2B e-ticaret paketleri arasından ihtiyaçları karşılayabilecek özelliklere sahip paketlerden biri tercih edilebilmektedir.

B2B E- Ticaret Sitesi Ne Demektir?

B2B e- ticaret sitesi internetten satış işlemlerinin yapılabileceği alana denilmektedir. İnternet aracılığı ile ürün satıp ürün alımı gerçekleştirilebilecek herhangi bir siteye B2B e-ticaret sitesi denilmektedir.

B2B E- Ticaret Sitesi Kurmanın Maliyeti Ne Kadardır?

B2B e-ticaret sitesi kurulum maliyetleri kurulacak olan sitenin özelliklerine göre farklılıklar göstermektedir. B2B e-ticaret şirket kurulumu, ürünlerin tedarik edilmesi, şirket kurulumları, B2B e-ticaret paketleri seçimleri ve kargo ve ödeme sistemleri ile yapılacak olan anlaşmalar gibi temel ihtiyaçları göz önünde bulundurarak bir maliyet çıkarmak mümkündür. Ayrıca B2B e-ticarette sektör farlılıkları da dikkate alındığı zaman B2B e-ticaret maliyetleri farklılıklar göstermektedir.  B2B e-ticaret paketi maliyetleri ihtiyaç duyulan özellikler doğrultusunda farklılıklar göstermekte olup B2B e-ticaretle uğraşmak isteyen herkese uygun nitelikte B2B e-ticaret paketleri bulunmaktadır.

İlginizi Çekebilir: B2B E-ticaret Yaparak Dolar Kazanılabilecek Siteler Hangileridir?

B2B E-Ticaret Sitesi Fiyatları Nasıl Ödenmektedir?

B2B e- ticaret sitesi kurmak isteniyorsa B2B e-ticaret sitesi fiyatlarının yıllık ödendiğinin bilinmesi gerekmektedir. B2B e-ticaret sitesi kurduktan sonra uygun şartlardaki hazır B2B e-ticaret paketleri arasından tercih yaptıktan sonra hizmet karşılığında belirlenmiş olan fiyatı ödemek gerekmektedir. Yapılacak olan sözleşmeler 1 yıl için geçerli olmaktadır. 1 yıl sona erdiğinde eğer istenirse lisansınız tekrar yenilenir hizmetlerin devamı için de tekrar 1 yıllık yenileme bedelinin ödenmesi gerekmektedir.

B2B E– Ticaret Paketleri Satın Aldıktan Sonra Yükseltilebiliyor Mu?

B2B e-ticaret paketleri satın alındıktan sonra istenilen zamanda paketler arasında geçiş yapılarak paketler yükseltilebilmektedir. Başlangıçta satın alınmış olan paket değiştirmek istenildiğinde diğer paketle arasında bulunan paket fiyatı farkı ödenerek istenilen pakete geçiş yapma hakkına sahip olunabilmektedir.

Yapmış olunan sözleşme içeriğinde yer alan özellikler B2B e-ticaret paketine dâhildir. Fakat pakete yeni özellikler eklemek ya da paket yükseltmek istenirse istenmiş olan hizmetlere göre ek ücretler ödemek gerekmektedir.

Hazır Olarak Sunulan B2B E-Ticaret Paketleri Almanın Avantajları

Hazır olarak sunulan B2B e-ticaret paketleri sunmuş olduğu tasarım, gelişmiş sipariş ve ürün yönetimi, anında sanal pos, %100 SEO uyumlu alt yapıları, çift yönlü pazar yeri uyumunun yanında tasarım ve teknik bilgisine ihtiyaç olmadan B2B e-ticaret sitesi hazırlamaya yardımcı olabilmektedir.

Başarılı ve kaliteli bir B2B e-ticaret sitesi için gerekli tüm özelliklere sahip B2B e-ticaret paketleri satın almaya özen gösterilmesi gerekmektedir.   B2B e-ticaret paketlerinin özelliklerinden bazıları;

İlginizi Çekebilir: B2B E-ticarette Renkler Satışları Nasıl Etkilemektedir?

Tema Özellikleri

B2B e-ticaret yapmak istendiğinde B2B e-ticaret sitesine ait tema, firmanın imajını doğrudan doğruya etkileyen unsurların başında yer almaktadır. Müşterilerin üzerinde güven uyandıran ve iyi bir izlenim bırakan bir web sitesi, sitede daha fazla vakit geçirilmesine ve ürünlerinizin daha detaylı bir şekilde incelenmesine imkân tanımaktadır. Başarılı ve kaliteli bir B2B e-ticaret sitesi için sipariş öncesi ve sonrası iyi bir alışveriş deneyimi sunabilen B2B e-ticaret teması oldukça önemli bir özelliktir.

Mobil Uyumlu

Satın alınacak B2B e-ticaret paketlerinde e-ticaret temalarının %100 mobil uyumlu ve siteye erişilecek cihazın ekran genişliğine uygun şekilde gösterilmesine dikkat edilmelidir. Hazır B2B e-ticaret paketlerinde bu özellik bulunmaktadır. Mobil uyumlu B2B e-ticaret teması, müşterilerin daha iyi çevrimiçi alışveriş deneyimi yaşayabilmesini sağlamakta olup arama sonuçlarında rakiplerin üstünde yer bulabilmeyi sağlamaktadır. Mobil internet kullanımlarının her geçen gün artmasıyla B2B e-ticaret sitelerinin mobil uyumlu olması daha da önem kazanmaktadır.

SEO Uyumlu

B2B web sitesi SEO uyumlu ise arama motoru sonuçlarında üst sıralarda yer almaya ve sitenin trafik çekmesine katkı sağlayacaktır. Hem mobilde hem masaüstünde hızlı açılabilen sayfalar SEO için oldukça önem taşımaktadır.