gürcistan-kargo
B2B Alanında E-ihracat ile Türkiye’den Gürcistan’a Kargo Nasıl Gönderilir?
27 Ocak 2023
B2B E-Ticaret Paketleri ve B2B E-Ticaret Sitesi Özellikleri
B2B Alanında Amazon Satış Rehberi Hakkında Bilinmesi Gerekenler
30 Ocak 2023

B2B E-Ticaret Paketleri ve B2B E-Ticaret Sitesi Özellikleri

Hazır-Olarak-Sunulan-B2B-E-Ticaret-Paketleri-Almanın-Avantajları-Nedir

B2B E-Ticaret Paketi Ne Demektir?

B2B E-ticaret yaparak ürün ya da hizmetlerinizi internet üzerinden satmayı sağlayabilecek tüm özellikleri hazır paketler içerisinde sunan yazılım hizmetine B2B e-ticaret paketi denilmektedir. B2B E-ticaret paketleri hem maliyetten hem de zamandan tasarruf edilmesini sağlamaktadır. Eğer B2B e-ticaret yapmak isteniyorsa bu işler için hazır bulunan B2B e-ticaret paketleri arasından ihtiyacı karşılayabilecek özelliklere sahip paketlerden birini tercih edilebilmektedir.

B2B E-Ticaret Sitesi Ne Demektir?

B2B E- ticaret sitesi internetten satış işlemlerinin yapılabileceği alana denilmektedir. İnternet aracılığı ile ürün satıp ürün alımı gerçekleştirilebilecek herhangi bir siteye B2B e-ticaret sitesi denilmektedir.

İlginizi Çekebilir: B2B Alanında Pazarlama Hunisi Oluşturabilmeyi Optimize Etmek İçin İpuçları

B2B E-Ticaret Sitesi Kurmanın Maliyeti Ne Kadardır?

B2B E-ticaret sitesi kurulum maliyetleri kurulacak olan sitenin özelliklerine göre farklılıklar göstermektedir. B2B E-ticaret şirket kurulumu, ürünlerin tedarik edilmesi, şirket kurulumları, e-ticaret paketleri seçimleri ve kargo ve ödeme sistemleri ile yapılacak olan anlaşmalar gibi temel ihtiyaçlar göz önünde bulundurularak bir maliyet çıkarmak mümkündür. Ayrıca B2B e-ticarette sektör farlılıkları da dikkate alındığı zaman e-ticaret maliyetleri farklılıklar göstermektedir. B2B e-ticaret paketi maliyetleri ihtiyaç duyulan özellikler doğrultusunda farklılıklar göstermekte olup e-ticaretle uğraşmak isteyen herkese uygun nitelikte B2B e-ticaret paketleri bulunmaktadır.

B2B E-Ticaret Sitesi Fiyatları Nasıl Ödenmektedir?

E- ticaret sitesi kurmak isteniyorsa e-ticaret sitesi fiyatlarının yıllık ödendiğinin bilinmesi gerekmektedir.B2B e-ticaret sitesi kurduktan sonra uygun şartlardaki hazır B2B e-ticaret paketleri arasından tercih yapıldıktan sonra hizmet karşılığında belirlenmiş olan fiyatın ödenmesi gerekmektedir. Yapılacak olan sözleşmeler 1 yıl için geçerli olmaktadır. 1 yıl sona erdiğinde eğer istenilirse lisans tekrar yenilenir hizmetlerin devamı için de tekrar 1 yıllık yenileme bedelinin ödenmesi gerekmektedir.

B2B E-Ticaret Paketleri Satın Aldıktan Sonra Yükseltilebilir mi?

B2B e-ticaret paketleri satın alındıktan sonra istenilen zamanda paketler arasında geçiş yapılarak paketler yükseltilebilmektedir. Başlangıçta satın alınan paket değiştirmek istenildiğinde diğer paketle arasında bulunan paket fiyatı farkı ödenerek istenilen pakete geçiş yapma hakkına bulunmaktadır.

Yapılan sözleşme içeriğinde yer alan özellikler B2B e-ticaret paketine dâhildir. Fakat pakete yeni özellikler eklemek ya da paket yükseltmek istenirse istenen hizmetlere göre ek ücretler ödenmesi gerekmektedir.

Hazır Olarak Sunulan B2B E-Ticaret Paketleri Almanın Avantajları Nedir?

Hazır olarak sunulan B2B e-ticaret paketleri sunmuş olduğu tasarım, gelişmiş sipariş ve ürün yönetimi, anında sanal pos, %100 SEO uyumlu alt yapıları, çift yönlü pazar yeri uyumunun yanında tasarım ve teknik bilgisine ihtiyaç olmadan B2B e-ticaret sitesi hazırlamaya yardımcı olmaktadır.

Başarılı ve kaliteli bir B2B e-ticaret sitesi için gerekli tüm özelliklere sahip e-ticaret paketleri satın almaya özen gösterilmesi gerekmektedirE-ticaret paketlerinin bazı özellikleri;

İlginizi Çekebilir: B2B Alanında Uluslararası Taşımacılık Nakliye Türleri ile İlgili Bilinmesi Gerekenler

  • Tema Özellikleri

B2B e-ticaret yapmak istenilen e-ticaret sitesine ait tema firmanın imajını doğrudan doğruya etkileyen unsurların başında yer almaktadır. Müşteriler üzerinde güven uyandıran ve iyi  izlenim bırakan bir web sitesi, sitede daha fazla vakit geçirilmesine ve ürünlerin daha detaylı bir şekilde incelenmesine imkân tanımaktadır. Başarılı ve kaliteli bir B2B e-ticaret sitesi için sipariş öncesi ve sonrası iyi bir alışveriş deneyimi sunabilen B2B e-ticaret teması oldukça önemli bir özelliktir.

  • Mobil Uyumlu

Satın alınacak B2B e-ticaret paketlerinde e-ticaret temalarının %100 mobil uyumlu ve siteye erişilecek cihazın ekran genişliğine uygun şekilde gösterilmesine dikkat edilmelidir. Hazır B2B e-ticaret paketlerinde bu özellik bulunmaktadır. Mobil uyumlu B2B e-ticaret teması, müşterilerin daha iyi onlıne alışveriş deneyimi yaşayabilmesini sağlamakta olup arama sonuçlarında rakiplerin üstünde yer bulabilmeyi sağlamaktadır. Mobil internet kullanımlarının her geçen gün artmasıyla B2B e-ticaret sitesinin mobil uyumlu olması daha da önem kazanmaktadır.

  • SEO Uyumlu

Web sitesi SEO uyumlu ise arama motoru sonuçlarında üst sıralarda yer almaya ve sitenin trafik çekmesine katkı sağlayacaktır. Hem mobilde hem masaüstünde hızlı açılabilen sayfalar SEO için oldukça önemlidir.