B2B Sektöründe Link Kısaltma İşlemi
18 Eylül 2021
B2B de Geri Dönüşlerin Önemi
21 Eylül 2021

B2B de Ürün Sayfası Dönüşümlerini Arttırmak

B2B de Ürün Sayfası Dönüşümlerini Arttırmak

B2B de ürün sayfası dönüşümlerini arttırmak oldukça önemlidir. E- ticaret üzerinden satış yapmakta olan firmalar satış oranlarını arttırmak için yeni yöntemler aramaktadır. Bu amaç için pek çok farklı sistem kullanılmaktadır. En yaygın olarak kullanılan yöntemler; sitenin tasarımı, ürünlerin ve marka sayfasının tasarımı, SEO, kampanyalar ve pazarlamadır. Bu yöntemler en yaygın kullanılan yöntemler olarak önümüze çıkmaktadır. Bu çalışmalar işe yarasa da istenilen verimi veremezler. Bu nedenle ürünlerinize ve markanıza özel olarak çalışmalar yapmalısınız. Bu çalışmalar özgün oldukları için daha çok dikkat çekecek ve daha fazla geri dönüş alacaktır. Bu yazıda ürün sayfanızda nasıl daha fazla dönüşüm alabileceğinizle ilgili fikirler vereceğiz.

  • Ürün sayfanızın tasarımına özen gösteriniz

B2B yaparken en çok özen göstermeniz gereken şey ürün sayfanızdır. Müşteriler sayfanızı ziyaret ettiklerinde oldukça kaliteli bir sayfayla karşılaşmak isterler. Sayfanın kaliteli olması müşterilerin markanıza olan güvenini arttıracaktır. Müşteriler her zaman profesyonel sayfaları tercih ederler. Kaliteli bir B2B sayfasına sahip olarak firmaların dikkatini çekmeyi başarabilirsiniz. Aksi halde insanların sayfanıza olan bakış açıcı olumsuz olacaktır. Her zaman profesyonel sayfaları tercih ederler. Bu nedenle B2B sayfanıza gerekli değeri ve önemi vermeli onu profesyonel bir şekilde tasarlamalısınız. Kaliteli bir sayfa sizin satış oranlarınızı arttırmaya yardımcı olacaktır. B2B sayfanızda ürünlerin yorum kısmı açık olmalıdır. Bu sayede insanlar yorumlara bakarak daha fazla ürün satın alabilir. Bunun yanı sıra ürünleriniz web sayfanızda fotoğraf ve açıklama eşliğinde sunulmalıdır. Ürünlerin fiyat bilgisini de net bir şekilde belirtmelisiniz. Ürünler arası geçiş ve fotoğraflar arası geçişte sistemin hızlı olması da oldukça önemlidir. Ürünlerin görsellerinde kaliteli fotoğraflar kullanmanız oldukça önemlidir. Bu detaylara dikkat ederek B2B sitenizi yönetmenizi öneririz.

  • Kaliteli ürün fotoğrafı kullanılmalı

B2B siteniz de ürünlerinizi sergilerken en çok dikkat etmeniz gereken şeyler arasında ürün fotoğrafları yer alır. B2B sitenizde müşteriler ilk olarak ürünlerin fotoğraflarını görecektir bu nedenle profesyonel fotoğraflar kullanmanız önemlidir. Ürünlerinizin fotoğraflarını profesyonel makineler eşliğinde bu işi bilen kişiler tarafından çekilmesini sağlayın. Ürünlerinizin fotoğraflarının çekilmesi için bir stüdyo tercih etmeniz daha iyi sonuç almanıza yardımcı olacaktır. Kalitesi düşük fotoğraflara sitenizde yer vermeniz olumsuz tepkiler almanıza neden olacaktır. Düşük kaliteli fotoğraflar firmanız olan güveni zedeleyebilir. İnsanlar bu fotoğrafları başka yerden aldığınızı düşünebilir. Bu nedenlerden ötürü ürünlerinizde oldukça kaliteli fotoğraflar kullanmalısınız. Kullanacağınız fotoğrafları önceden düzenlemelisiniz ve sonrasında siteye fotoğrafları yüklemesiniz. Her ürün için en az 5 fotoğraf yüklemelisiniz. Kaliteli fotoğraflar sayesinde insanlar ürünlerinizi kolayca inceleyebilirler. Bu sayede satış oranlarınız artar.

  • Ürün açıklamalarınız yeterli olmalı

B2B de ürünlerinizin açıklamaları da oldukça önemlidir. Bu açıklamalar sayesinde müşteri firmalar sizin ürünlerinizi yakından tanırlar. B2B firmaları ürün açıklamaları yaparken dikkatli olmalıdır. Ürün açıklamalarınızın reklam yapmaya uygun olması gerekmektedir. Ürünün bütün özelliklerine bu açıklamalarda yer vermek gerekmektedir. Ürünler hakkında bilgi verirken ürünü alacak kişiye ne gibi yararı olacağı hakkında bilgiler vermek önemlidir. Ürün açıklamalarınızda yalın ve anlaşılır bir dil kullanmak oldukça önemlidir, yazıcı okuyan kişinin sıkılmaması oldukça önemlidir. Bu nedenle ürün açıklamalarınızın ne çok uzun ne de çok kısa olmaması gerekmektedir. Açıklamalarınızın özgün olması da oldukça önemlidir. B2B sitenizde bu durumlara dikkat ederek ürünlerinizin açıklamalarını yazarsanız satış oranlarınızda artış yaşayabilirsiniz.

  • Ürünlerinizin videolarını paylaşın

B2B yaparken ürün fotoğraflarının yanı sıra ürün videoları da oldukça dikkat çekici olabilir. Ürün videoları fotoğraflara göre daha dikkat çekici olabilirler. Bu videolar sayesinde müşteriler ürünleri daha iyi gözlemleyebilir ve ilgileri artabilir. Videoların kalitesinin yüksek olması oldukça önemlidir. Bunun yanı sıra ürün videosu çekerken ürünü 360 derece göstermeye özen göstermelisiniz.

Bu konuyla ilgili aklınıza takılan her türlü soru için bizi arayabilirsiniz.