b2b youtube
B2B E-ticaret Alanında Youtube Çalışmaları Niçin Önemlidir?
1 Şubat 2023
brand lift
B2B Alanında Brand Lift ile Video Reklam Başarıları Nasıl Ölçülür?
3 Şubat 2023

B2B Alanında Türkiye’den Kuveyt’e Kargo Gönderimi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Türkiye’den Kuveyt’e Kargo Gönderme Fiyatları Nasıldır

Yurtdışına e-ihracat yöntemini tercih ederek satış yapmak isteyen B2B işletmeler genel olarak en iyi pazar ülkelerinde satış yapmayı uygun görmektedirler. Bunun nedeni de satış yapılmak istenen pazar ülkesinde internet üzerinden yapılan alışverişlere ilgi ne kadar fazla olursa, işletmelerin o kadar kolay bir biçimde gelir elde edebiliyor olmasıdır. Bu aşamada B2B işletmeler pek çok ülkeye satış yapabilme imkânına sahiptirler. Kuveyt’te e-ihracat yöntemi ile yurtdışına satış gerçekleştirmeyi isteyen B2B işletmelerin yönelmeyi istedikleri ülkelerden biri olarak bilinmektedir.

E-ihracat ile Kuveyt’e satış yapmayı isteyen B2B işletmelerle kargo gönderimleri ile ilgili bilmeleri gereken önemli hususlar yer almaktadır. Ancak bu unsurları dikkate alabilen B2B işletmeler kargolarını gönderme işlemlerini başarıyla gerçekleştirerek e-ihracatta başarılı olabilmekte ve bu sayede gelir elde edebilmektedirler.

İlginizi Çekebilir: B2B E-ticarette Blog Kullanımının Önemi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Kuveyt Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Bilinen adıyla Kuveyt, resmi adı ile de Kuveyt Devleti, Arap Yarımadasının kuzeydoğusunda yer almakta olan bir ülkedir. Kuveyt’in resmi olarak para birimi Dinar olup, ülkede 4,271 milyon nüfusa sahip olduğu bilinmektedir. Kuveyt, dünyanın zengin ülkeleri arasında bulunmakta olup, Irak ve Suudi Arabistan ile komşuluğu da bulunmaktadır. Kuveyt, Basra Körfezi kıyısında bulunmasının yanı sıra e-ihracat yöntemiyle yurtdışına satış yapabilmeyi isteyenlerin en fazla tercih ettikleri ülkeler arasında yer almaktadır. Bunun nedeni ise para biriminin oldukça değerli ve Kuveyt’in de oldukça zengin bir ülke olmasındandır.

Ekonomik açıdan oldukça zengin bir ülke olduğundan ve para birimi olarak da Kuveyt Dinarı kullanıldığından Kuveyt’e hizmet ve ürün satışı yapmak isteyen B2B işletmeler bu ülkeye profesyonel bir biçimde kargo gönderimi yaparak hizmet vermek istemektedirler.

Kuveyt’e Kargo Göndermek İçin Kargo Firması Seçimi Yapmak

Türkiye’den Kuveyt’e kargo göndermek isteyen B2B firmalarının öncelikle önem vermeleri gereken unsurların başında çalışmak istedikleri kargo firmasına karar vermek yer almaktadır. Genel olarak Türkiye’den Kuveyt’e kargo göndermek isteyen B2B firmalarının çalışabilecek oldukları pek çok kargo firması bulunuyor olsa da gerçekte bu firmalar arasından en doğru şekilde iş birliği yapılabilecek olan firma seçilerek Kuveyt’e gönderilecek kargo fiyatlarının azalması sağlanırken aynı zamanda kargo gönderme sürelerini de azaltabilmektedir.

Türkiye’den Kuveyt’e kargo göndermek isteyen B2B firmalarının göz önünde bulundurmaları gereken unsurlar bulunmaktadır. Bunlar;

 • Kargo firmalarına ait gönderim ücretleri,
 • Kargo firmalarının Kuveyt’e kargo ulaştırma süreleri,
 • Kargo firmaların sunmuş oldukları paketler,
 • Ek hizmetlerinin neler olduğu,
 • Güvenilir olup olmadıkları,
 • Sigorta, bildirim ve adrese teslim seçenekleridir.

Kuveyt’e Kargo Gönderirken Tercih Edilebilecek Yöntemler

Türkiye’den Kuveyt’e kargo gönderimi yapmak isteyen B2B işletmelerin tercih edebilecekleri 3 değişik taşıma yöntemi bulunmaktadır. Bu yöntemler;

 • Havayolu taşımacılığı,
 • Denizyolu taşımacılığı,
 • Karayolu taşımacılığı,

Gibi yöntemlerdir. Ancak pek çok B2B markası kargo gönderim maliyetlerini en az seviyeye indirebilmek açısından havayolu taşımacılığını tercih etmektedir.B2B işletmeler havayolu taşımacılığı ile maliyetlerini düşürürken, kargo gönderim sürelerini de en aza indirebilmekte ve böylece sadık müşteriler kazanabilmektedirler.

İlginizi Çekebilir: B2B Alanında Amazon Satış Rehberi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Hangi Kargo Firmaları Kuveyt’e Gönderim Yapmaktadır?

Türkiye’den Kuveyt’e kargo göndermeyi isteyen B2B işletmelerin yanıtını aradığı bir başka soru da hangi firmalar ile Meksika’ya kargo gönderilebildiği sorusudur. İşletmelerin Kuveyt’e kargo göndermek için tercih edebilecek olduğu pek çok kargo firması bulunmaktadır. Bunlardan birkaçı;

 • UPS,
 • PTT Kargo,
 • DHL,
 • MNG Kargo,
 • Yurtiçi Kargo,
 • Kargo İst,
 • Kargo Türk,
 • Aras Kargo,

Türkiye’den Kuveyt’e kargo gönderen başlıca firmalardan bazılarıdır. Kuveyt’e kargo göndermek isteyen B2B işletmeleri bu kargo firmalarından fiyat teklifleri alarak kendilerine en uygun buldukları kargo firması ile ürünlerinin gönderimini gerçekleştirebilirler.

Türkiye’den Kuveyt’e Kargo Gönderme Fiyatları Nasıldır?

Kuveyt’e kargo göndermeyi isteyen B2B markaların merak ettikleri bir başka soruda Kuveyt’e kargo gönderim ücretleridir.  Çünkü B2B markalar kargolarını ne kadar düşük ücretler ile gönderebilirse o kadar karlılıkları artmaktadır. Kuveyt’e kargo gönderme ücretleri kilogram veya desileri göz önünde bulundurularak belirlendiğinden ücretler değişiklik göstermektedir.