Sermayesiz B2B E-ticaret Nasıl Yapılır?
Sermayesiz B2B E-ticaret Nasıl Yapılır?
22 Mart 2023
B2B Alanında 7 Adımda Hobiler İşe Nasıl Dönüştürülür
B2B Alanında 7 Adımda Hobiler İşe Nasıl Dönüştürülür?
24 Mart 2023

B2B Alanında İyzico Nedir ve Komisyon Oranları

B2B Alanında İyzico Nedir ve Komisyon Oranları

B2B alanında İyzico, çevrimiçi alışveriş deneyimlerini B2B satıcılar ve tüketiciler açısından güvenli, hızlı ve kolay bir hale getiren; B2B e-ticaret sitelerinin alıcılarına korumalı ve güvenli alışveriş olanağı sunmalarını sağlayabilen teknoloji şirketi olarak bilinmektedir.

B2B Alanında İyzico Ne Demektir?

B2B alanında İyzico, çevrimiçi alanlarda gelişmiş bir şekilde ödeme yolları sunan ve çevrimiçi alışveriş deneyimlerini alıcılar ve satıcılar için daha kolay bir hale getiren ödeme altyapısıdır. İyzico ortalama %91’e varmış müşteri memnuniyetine sahip olup, bu altyapı kullanılarak gerçekleştirilmiş olan işlem tutarı toplamın 15 milyar civarında olup, İyzico’nun korumalı olarak sunmuş olduğu işlem sayısının da ortalama 4 milyon civarında olduğu bilinmektedir.

İyzico,  B2B e-ticaret firmalarına kişisel ödeme seçenekleri olanağı sunmaktadır. Tam donanımlı ve gelişmiş ödeme altyapısı sayesinde birçok ödeme yöntemi sunmaktadır. Bunlardan bazıları; korumalı ödeme yöntemi, link yöntemi, iyzico ile öde, sanal pos yöntemi benzeri ödeme çözümleridir.

İyzico’nun alışveriş çözümleri kişisel olarak da oldukça fazladır. Bunlardan bazıları; iptal ve iade süreçlerinde kolaylık, 7 gün 24saat canlı destek, saklı kart ile tek tıkla ödeme, banka kartsız kolay ödeme gibi çözümler olarak bilinmektedir.

Dünyanın dört yanına ürünlerini ulaştırarak kazançlarını artırmak istemekte olan B2B e-ticaret siteleri ödemelerini iyzico ödeme sistemiyle alarak birçok yeni müşterilere ulaşabilme fırsatı yakalamaktadır. Çevrimiçi mağaza açmış olan B2B e-ticaret siteleri çok kısa bir zamanda iyzico sanal pos açma yöntemini tercih ederek tüm bankalardan ödeme alabilmektedir.

İlginizi Çekebilir: B2B Alanında eMAG’te Satış Nasıl Yapılır?

B2B Alanında İyzico Komisyon Oranı Ne Demektir?

B2B e-ticaret sitelerinde yer alan ödeme sayfalarının güvenli, hızlı ve anlaşılır şekle hazırlanmış olması oldukça önem taşımaktadır. Eğer iyzico ödeme altyapısı tercih edilirse, müşterilere anlaşılır, güvenli ve korumalı bir ödeme sayfası sunulacağının bilinmesi gerekmektedir.

Sepette yer alan ürünlerin satın alınması sırasında B2B müşterilerin karşılarına sanal mağazadan ayrılma gerçekleşmeden iyzico check-oot formu açılmaktadır. Müşteriler bu alana istenilmekte olan kart bilgilerini girmesi ile ödeme işlemleri iyzico sanal pos sayesinde birkaç saniyede gerçekleşmiş olmaktadır.

Kurumsal B2B satıcılar, siteleri üzerinden gerçekleştirilmiş olan başarılı işlemler başına %2,99’dan başlayabilen komisyon oranları ile 0,25 TL işlem ücreti karşılığında özel teklif alabilmektedir.  Ayrıca İyzico kullanmak isteyenlerin ödemeleri gereken başlangıç ücreti ya da sabit ücret yer almamaktadır.

İyzico komisyon oranlarını; iyzico üyeliği bulunan iş yerlerine, yapılmış olan her başarılı işlem başına %2,99’dan başlamakta olan komisyon oranları ile 0,25 TL işlem ücreti uygulamakta olup, taksitli şekilde yapılan işlemlerde de bankaların değişkenlik gösteren vade farkı oranları yer almaktadır.

B2B Alanında İyzico Sanal Pos Ne Demektir?

İyzico,  B2B e-ticaret işletmelerinin müşterilere alternatifli, korumalı ve güvenli ödeme seçenekleri sunabilmesi adına gelişmiş özellikleri bulunan ödeme altyapılarına sahiptir. Çevrimiçi ödeme yöntemlerinde en fazla tercih edilmekte olan ödeme şekli kartlı ödeme seçeneklerini B2B e-ticaret sitelerine iyzico sanal pos sayesinde anında bütünleşme sağlamak mümkün olmaktadır. Bir B2B e-ticaret sitesinde iyzico sanal pos tercih edilmesi halinde müşterilere taksitli çekim ve tek çekim gibi birçok alternatifi bulunan ödeme şekilleri sunabilmek mümkün olmaktadır.

İlginizi Çekebilir: B2B Alanında Wish’te Satış Nasıl Yapılmaktadır?

İyzico sunmuş olduğu gelişmiş özelliklere sahip ödeme altyapısı ve ödeme yöntemleriyle korumalı ve güvenli alışveriş olanaklarını hem B2B satıcılar hem de B2B alıcılar açısından mümkün bir hale getirmektedir. Aynı zamanda iyzico’nun ödeme hizmetlerinden faydalanabilmek için iyzico başvuru süreçleri de zahmetsiz bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. B2B e-ticaret siteleri için sanal pos almak istediğinde bankalara ayrı ayrı başvuru yapılmasına gerek olmadan iyzico’nun sanal pos yardımı ile bütün bankalardan hemen ödeme alınmaya başlanabilmektedir.

İyzico Başvurusu Nasıl Yapılır?

İyzico başvuru süreci, zahmetsiz ve çevrimiçi şekilde hızlı olarak gerçekleştirilmektedir. Sunmakta olduğu hızlı başvuru sistemi sayesinde, B2B e-ticaret işletmelerini bankalarla yaşamış oldukları uzun süren değerlendirme süreçlerinden kurtarmaktadır.  Sanal pos alabilmek için iyzico başvuru formu ve evrakları çevrimiçi olarak sisteme yüklü bulunmaktadır. Başvuru için istenmekte olan belgeler; şirkete veya şahsa ait banka hesap bilgilerinin yer aldığı bankadan alınmış bir belge, vergi levhası, şirket ortaklarının kimlik fotokopileri ve imza sirküleridir.